Strange Brigade: Na lov mumií v single i multiplayeru
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Strange Brigade: Na lov mumií v single i multiplayeru

Strange Brigade: Na lov mumií v single i multiplayeru | Kapitola 4

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

4. 9. 2018 03:00 6

Seznam kapitol

1. Velké hry s malým rozpočtem 2. Něco mezi... 3. Egypt očima čtyř dobrodruhů 4. Pastičky na mumie 5. Grafika hry, HW náročnost 6. Závěrečné shrnutí, hodnocení hry

Vývojářské studio Rebellion se rozhodlo oživit portfolio svých her a místo dalšího Sniper Elite nám pro změnu seslalo Strange Brigade – akční hru zasazenou do starodávného Egypta, při níž se neubráníte vzpomínce na Tomb Raider nebo Uncharted. Kooperativní multiplayer pak připomene Left 4 Dead, ačkoliv Strange Brigade obsahuje i singleplayer.

Reklama

Hratelnost Strange Brigade je silně arkádová. Rovnou můžete zapomenout na Sniper Elite a potřebu se někam ukrýt, abyste potom vybranému člověku ze zálohy mohli uštědřit kulku mezi oči.

Tato hra vás nutí, abyste se po hlavě vrhali mezi zástupy nepřátel, tedy spíše k frenetické hratelnosti, kde není prostor pro schovávání jako spíš pro ohánění se všemi možnými způsoby a na všechny strany. Odstřelovací puška tu sice také je, ale i ona působí spíše arkádovým dojmem, tzn. rychle se nabíjí a není s ní třeba příliš mířit.

Strange Brigade: Na lov mumií v single i multiplayeru
i Zdroj: PCTuning.cz

Ve hře máte k dispozici pistoli s neomezeným množstvím nábojů a dále velkou zbraň, vrhací zbraň a někdy také speciální zbraň + speciální schopnost, kde je počet nábojů, nebo případně cooldown již omezený. A protože nepřátel je obvykle velká přesila, tak všechny tyhle zbraně musíte pečlivě kombinovat. S pistolí si vystačíte tak možná v prvních dvou levelech, ale když na vás běží desítky nepřátel, navíc ze tří stran současně, potom se máte co ohánět.

A když už skutečně nestíháte, ještě máte k dispozici útok na blízko (nebo spíš obranný chvat jako je odstrčení/odkopnutí – u každé postavy se trošku liší), který můžete završit doražením nepřítele na zemi.

Strange Brigade: Na lov mumií v single i multiplayeru
i Zdroj: PCTuning.cz

Strange Brigade: Na lov mumií v single i multiplayeru
i Zdroj: PCTuning.cz

Jak už jsem se zmínila, kromě zbraní se v levelech nacházejí také různé pasti nebo výbušné objekty.  Tyto objekty vám mohou výrazně pomoci, protože při aktivaci mají tu sílu zničit hned několik nepřátel najedou. Skvělé jsou třeba vybuchující sudy, které při správném načasování dokážou vyvolat řetězovou reakci a zničí tak třeba i 50 nepřátel.

Za hromadné ničení vás hra odměňuje penězi a krystaly nutnými pro nabití speciálních schopností. Proto se vyplácí vymýšlet různé řetězové reakce a s hromadným ničením nepřátel si trošku vyhrát, zvlášť v pozdějších levelech, kdy obtížnost citelně narůstá.

Poslední výraznou složkou hratelnosti jsou logické hádanky, kdy se hra nejvíce podobá právě Tomb Raideru nebo playstationovské sérii Uncharted. Logické hádanky vás nechají vytvářet sekvence podle tajného vzorce, otevírat dveře tajným kódem atd. Přitom jsem nenarazila na nic vyloženě originálního, ale nabídka je pestrá a hádanky se neomrzí. Jenom by možná mohly být o něco obtížnější.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama