Test Cooler Master COSMOS C700M: Jaká je skříň za 13 tisíc
i Zdroj: PCTuning.cz
Skříně, zdroje, chladiče Článek Test Cooler Master COSMOS C700M: Jaká je skříň za 13 tisíc

Test Cooler Master COSMOS C700M: Jaká je skříň za 13 tisíc | Kapitola 2

Petr Kupský

Petr Kupský

2. 10. 2018 13:00 55

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Exteriér – představení 4. Exteriér – detaily, čelní panel, konektory, filtry 5. Interiér – levá strana
6. Interiér – pravá strana 7. Konverze interiéru 8. Příklad montáže – deska, zdroj, disky, chladič 9. Příklad montáže – grafická karta, kompletace 10. Hodnocení a závěr

Prémiová série počítačových skříní COSMOS se rozrůstá o nový model, který navazuje na předchozí C700P a ve více ohledech jej vylepšuje. Současně zaujímá absolutní vrchol nabídky výrobce a zřejmě i vrchol ceníků prodejců. Jeho prostornou a modulární konstrukci doplňují luxusní detaily z hliníku, ohýbaného skla a také A-RGB osvětlení.

Reklama

Balení

Obrovská krabice se skříní Cooler Master COSMOS C700M musela být cestou z evropské pobočky výrobce sídlící v holandském Eindhovenu několikrát přeložena a přitom si to pěkně schytala. Odřené rohy a na několika místech proražená stěna kartonu svědčí o tom, že v UPS nebyli z manipulace s tak objemným a přes 28 kg těžkým balíkem zrovna nadšeni. Po vlastní zkušenosti s vynesením tohoto balíku do patra, kdy jsem si nezřídka pomáhal kolenem, se tomu ale vůbec nedivím. Ikona upozorňující na nutnost manipulace s balíkem ve dvou lidech skutečně není na krabici umístěna jen pro srandu králíkům.

Představu o tom, co vás v případě koupě testované skříně čeká, si můžete udělat porovnáním velikosti krabice s plechovkou od piva, nebo také podle vedle stojící docela velké skříně Define R4. Lakovaný karton je opět vyveden v typické kombinaci základních ploch černé a fialové barvy s plnobarevným potiskem. Na jedné z čelních stěn krabice vidíme rozměrný snímek skříně s funkčním RGB osvětlením a s upozorněním na přibalený prodlužovací kabel PCIe 16×.

Test Cooler Master COSMOS C700M: Jaká je skříň za 13 tisíc
i Zdroj: PCTuning.cz

Zadní stěna krabice zobrazuje skříň rozloženou na jednotlivé díly a obrázek doplňuje výrazný průvodní text výrobce s její základní charakteristikou. Na něj navazuje drobnější popis nejdůležitějších vlastností skříně v osmi jazycích. Žlutá trojúhelníková značka nás důrazně nabádá, abychom s krabicí manipulovali vždy ve dvou mužích.

Test Cooler Master COSMOS C700M: Jaká je skříň za 13 tisíc
i Zdroj: PCTuning.cz

Na jednom z boků krabice pak vidíme čelní snímek skříně v takřka životní velikosti, opačný bok je věnován tabulce s vybranými technickými parametry.

Test Cooler Master COSMOS C700M: Jaká je skříň za 13 tisíc
i Zdroj: PCTuning.cz

S vybalením skříně z krabice jsem také docela zápolil. Použil jsem osvědčenou metodu převrácení krabice na podlaze dnem vzhůru, při které jsem s kvádrem této velikosti procestoval místnost od stěny ke stěně. Silnější jedinci možná zvládnou skříň z krabice vytáhnout přímo za madla jako králíka z klobouku.

Těšil jsem se na obrovskou textilní tašku, do níž bych později umístil nákup potravin na měsíc dopředu, ale tentokrát výrobce porušil tradici a vnitřní obal ve formě tašky nepoužil. Proti poškození během přepravy a skladování je skříň uvnitř krabice zabalena pouze do igelitového pytle a strop a dno skříně chrání výlisky z pěnového polystyrénu. Tyto výlisky jsou velmi robustní a zajišťují dokonalou ochranu i při hrubém zacházení s balíkem. Přesto jsem na igelitovém pytli našel stopu po předmětu, který pronikl kartonem a zastavil se až o sklo bočnice. I když sklo není v tomto případě chráněno fólií, nezpůsobilo to na něm žádné poškození.

Test Cooler Master COSMOS C700M: Jaká je skříň za 13 tisíc
i Zdroj: PCTuning.cz

Na stropě horního polystyrenového výlisku vidíme přiložený alternativní plechový panelu zadní stěny šasi. Ostatní dodávané příslušenství se nachází v krabicích uvnitř skříně.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama