PCTuning Článek

Test Drive Unlimited 2 — pekelně náročné závody

Tomáš Šulc
Tomáš Šulc
16. 2. 2011 03:00 39 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Zbrusu nový engine 2. Nároky hry, testovací sestava, metodika 3. Výsledky GK bez vyhlazování 4. Výsledky GK včetně vyhlazování
5. Vliv procesoru na hru 6. Vliv nastavení na hru 7. Galerie in game screenshotů 8. Závěr

Druhý díl TDU je tady a musíme říct, že historie se opakuje. Stejně jako jednička totiž i pokračování nabízí skvělé vizuální provedení, které je bohužel vykoupeno i pěkně vysokými hardwarovými nároky. S procesorem Core 2 Duo si moc nezahrajete a venku ze hry jsou i slabé grafické karty. Ve slušné konfiguraci se ale máte na co těšit!

Reklama
Reklama

TDU 2 je tedy poměrně náročná hra na výkon grafické karty. Na procesor jsou ale nároky dokonce obrovské. I když jsem vliv procesoru testoval s výkonnou grafickou kartou GeForce GTX 580, se slabými procesory se framerate propadl po pekel a TDU 2 bylo naprosto nehratelné. S dvoujádrovými procesory Core 2 Duo jsem se pohyboval maximálně na hranici 20 fps a tyto procesory jsou tak dle mého názoru pro hru naprosto nevhodné. Se čtyřjádrovými čipy Core 2 Quad byla situace o něco lepší, jejich škálování je totiž ukázkové. Ani tak ale framerate nebyl nijak zázračný a dobře se hra dala hrát až na čipech Core i7. Je přitom patrné, že i nejvýkonnější Core i7 na 3,6 GHz grafickou kartu limitovat a hra by využila i potenciálu výkonnějšího procesoru. Není tedy sporu o tom, že pro hraní Test Drive Unlimited 2 není klíčová jen grafická karta, ale také procesor.

Jako rozumné minimum bych se nebál označit Intel Core 2 Quad na frekvenci okolo 3 GHz, případně podobně výkonný AMD Phenom II X4.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning