PCTuning Článek

Test Huawei P30 Pro: špičkový telefon a nejlepší mobilní foťák

Mirek Kočí
Mirek Kočí
4. 4. 2019 01:00 62 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Představení 2. Displej a rozměry 3. Fotoaparát aneb vůbec to nejlepší 4. Galerie
5. Úžasný superzoom 6. Video 7. Systém a software 8. Mám si ho pořídit?

Nový Huawei P30 Pro nekonkuruje pouze chytrým telefonům zavedených značek, ale také kompaktním fotoaparátům. Podle žebříčku serveru DxOMark jde totiž aktuálně o nejlepší fotomobil na trhu. Jeho objektiv SuperZoom navíc přináší u telefonů doposud nevídané možnosti přiblížení, které nemůže nabídnout žádný jiný smartphone.

Reklama
Reklama

Bleskurychlé reakce

Z hlediska rychlosti je Huawei P30 Pro výborně vyladěný. Vděčí za to výkonnému hardwaru s procesorem Kirin 980 a 8 GB RAM paměti, tato kombinace žádné zpomalování nedovolí. A když k tomu připočteme strojové učení, kdy telefon postupem času rozpozná vaše oblíbené aplikace a ty pak spouští díky určité „předvídavosti“ rychleji, než je běžné, dostáváme do rukou jeden z nejrychlejších a nejsvižnějších smartphonů na trhu.

Operačním systémem je devítkový Android Pie, jemuž dělá společnost nejnovější verze uživatelského prostředí EMUI 9.1. Ta je podle slov výrobce o 20 procent rychlejší než EMUI 9. Navíc integruje funkci GPU Turbo ve verzi 3.0, která snižuje energetickou náročnost čipsetu při hraní her o 10 procent a hlavně už podporuje 25 her, včetně totální battle royale hitovky Fortnite.

Další novinkou je podpora funkce OneHop, která umožňuje mezi produkty Huawei sdílet bezdrátově soubory. Zajímavostí je i možnost rychle aktivovat asistenta Google, a to přidržením zapínacího tlačítka. Naštěstí můžete tuto „vymoženost“ vypnout v nastavení. Samozřejmostí jsou nové tapety a proměnou prošly také ikony. Prostředí nyní vypadá trochu dospěleji. Ne každému však EMUI vyhovuje. Výbornou zprávou ovšem je, že první update pro P30 Pro přinesl kromě vylepšení fotoaparátu i podporu aplikací třetích stran pro AOD (Always On Display). Takže se odteď se na vypnuté obrazovce zobrazují upozornění a vy tak víte, že na pozadí se něco děje. To je něco, co mi dosud u produktů Huawei hodně chybělo a znám dokonce několik lidí, kteří kvůli absenci této funkce odmítali vlajkové lodě tohoto výrobce kupovat.

U modelu P30 Pro se Huawei zbavil sluchátkového konektoru, na rozdíl od základního P30, který ho nabízí. Výrobce v balení dodává redukci z USB-C na 3,5mm jack, ale není ideální to řešení. Stejně tak používání bezdrátových sluchátek nemusí být každému po chuti. Telefonu alespoň nechybí slot na paměťové karty NM Card. I když slot asi využije málokdo. Vnitřní paměť má totiž kapacitu 256 GB a to je dostatek prostoru pro hodně hudby, filmů či seriálů.

Asi nemusím dlouze rozepisovat, že u top modelu za 25 tisíc korun je samozřejmostí příkladná konektivita. Takže tu je NFC, Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n, Bluetooth 5.0 nebo podpora bezdrátového dobíjení a i reverzního bezdrátového dobíjení dalších zařízení. Nový huawei se tedy umí přeměnit v powerbanku.

EMUI 9.1

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning