Test paměti Kingston HyperX Grey – šedá nemusí být nudná | Kapitola 5
Seznam kapitol
Otestovali jsme nový paměťový modul Kingston HyperX. Mimo představení oficiálně certifikovaných operačních pamětí pro Sandy Bridge se spolu také podíváme na úskalí přetaktování a nastavení modulů na této nové architektuře. Pochopitelně nebudou chybět ani aplikační testy porovnání výkonu na různých frekvencí a časování.
Aplikační testy výkonu proběhly na uvedené testovací sestavě s procesorem Intel Core i7 2600K se základní frekvencí 3,4 GHz a aktivovanou funkcí Turbo Boost i včetně všech úsporných funkcí ve všech testech. Hodnoty časování a frekvencí byly voleny vždy v nejnižší a nejvyšším nastavení pro daný takt, který je přesným násobkem základní frekvence BCLK 100 MHz. Aby bylo možné nastavit i náročnější kombinace frekvence a časování, byly pouze pro testy porovnání výkonu použity paměti vyšší třídy, a to Kingston KHX2133C8D3T1K2/4GX.
Rozdíly mezi jednotlivými nastaveními jsou téměř v rámci chyby měření a ve většině případů je výkon nejnižšího nastavení 1333 MHz s časováním 9-9-9-24 v porovnání s teoreticky nejlepším 2133 MHz 9-10-9-24 téměř shodný. V praxi nebude tedy znát žádný větší rozdíl ve výkonu. Proto je tedy nejlepší volbou střední cesta, což jsou moduly s taktem 1600 MHz.