Test paměti Kingston HyperX Grey – šedá nemusí být nudná | Kapitola 7
Seznam kapitol
Otestovali jsme nový paměťový modul Kingston HyperX. Mimo představení oficiálně certifikovaných operačních pamětí pro Sandy Bridge se spolu také podíváme na úskalí přetaktování a nastavení modulů na této nové architektuře. Pochopitelně nebudou chybět ani aplikační testy porovnání výkonu na různých frekvencí a časování.
Předně je třeba zdůraznit, že operační paměti typu DDR3 v poslední době rapidně zlevnily, cena dnes testovaného kitu činní kolem 1150 Kč i s DPH. A to je na vcelku kvalitní paměti Kingston s doživotní zárukou u výrobce výborné. V poměru cena / výkon se rovněž osvědčuje použitá střední frekvence 1600 MHz, a i tak lze tyto paměti bez problémů přetaktovat na 1866 MHz.
Moduly disponují nízkými tepelnými rozvaděči, nebudou tedy kolidovat ani s extra velkými chladiči procesoru, přičemž maximální teplota se pohybovala kolem 40°C při přetaktování. Není tedy nutné je ani nijak zvlášť ochlazovat. Bohužel v současnosti není na architektuře Sandy Bridge možné úplné taktování pamětí, díky uzamčenému taktu BCLK. Potenciál stabilního taktu 2 GHz bude tedy nevyužit.
Jelikož jsou moduly určené přímo pro Sandy Bridge, je zde k dispozici kompatibilní plně automatické nastavení všech hodnot a taktu pomocí Intel XMP profilu. A nakonec kladně mohu hodnotit i vzhled, většina současných základních desek má PCB vyvedené v černé, a tak tedy Kingston zvolil šedé hliníkové chladiče, které se k sobě skvěle hodí.
Za zapůjčení operačních pamětí Kingston KHX1600C9D3X2K2/4GX děkujeme společnosti Kingston.
Za zapůjčení základní desky P67A-UD7 a grafické karty GeForce GTX 460 SOC děkujeme společnosti Gigabyte