Cooler Master MasterBox 540
PCTuning Článek

Test skříně Cooler Master MasterBox 540

Petr Kupský
Petr Kupský
19. 5. 2021 06:00 8 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Exteriér 4. Interiér – levá strana 5. Interiér – pravá strana 6. Demontáž čelního panelu
7. Příklad montáže – ventilátory 8. Příklad montáže – deska, zdroj, disky 9. Příklad montáže – chladič procesoru, grafika 10. Příklad montáže – podpěrný držák grafiky, dokončení 11. Hodnocení a závěr

Společnost Cooler Master uvedla koncem dubna 2021 na trh další z populární řady modelů počítačových skříní série MasterBox, který zaujme zejména příznivce ARGB LED osvětlení. V dnešním testu si současně ukážeme, že tento módní prvek se nevyhnul ani tak obyčejnému doplňku skříně, jakým je podpěrný držák grafické karty.

Reklama
Reklama

Interiér – pravá strana

Pravou plechovou bočnici skříně Cooler Master MasterBox 540 lze odstranit po uvolnění dvojice fixačních šroubů na její zadní stěně.

Pevnost rozměrného kusu rovného plechu zvyšuje zdvojení jeho okrajů s ohyby podél tří stran. U zadní hrany bočnice jsem naměřil tloušťku plechu 0,8 mm. Hladká plocha bez prolisů a otvorů si přímo říká o nalepení nějakého zvukově izolačního materiálu.

Vnitřní prostor z pravé strany skříně vypadá prostě, bez jakýchkoliv funkčních doplňků a vychytávek. Podle rozmístění montážních otvorů je zřejmé, že prostor pod přepážkou základní desky poslouží k upevnění dvojice 2,5" disků. Pro instalaci další dvojice 2,5"/3,5" disků poslouží koš s šuplíky ukrytý v tunelu napájecího zdroje na dně skříně. Pro organizaci a upevnění kabeláže zde najdeme dostatek vhodně rozmístěných poutek.

Koš pro disky má pěvně stanovenou polohu bez možnosti posouvání. Pro napájecí zdroj máme za košem k dispozici prostor délky 230 mm. Pro jeho usazení jsou na dně skříně připraveny čtyři vystupující prolisy s gumovými podložkami.

Mez čelem šasi a pevně přinýtovanou boční stěnou koše pro disky jsem naměřil vzdálenost cca 75 mm. I přes použití plechů tloušťky 0,7 mm je šasi dostatečně pevné a v rukou se nijak nekroutí.

Pro ukrytí kabeláže pod přepážkou základní desky se ve střední a zadní části skříně nabízí prostor šíře cca 20 mm, v přední části pak cca 25 mm.

Pro sestavy se staršími základními deskami bez podpory ARGB LED osvětlení přijde vhod standardně dodávaná řídicí jednotka s rozbočovacím kabelem pro tři skupiny připojených komponent. Výrobce jednotku připojil ke kabelu od tlačítka Reset, které tak bude sloužit k přepínání režimu osvětlení. Během prohlídky kabelů vedoucích od I/O panelu skříně mě potěšila nadstandardní délka přívodního kabelu ke konektoru USB 3.1 Type-C.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning