Cooler Master MasterBox 540
PCTuning Článek

Test skříně Cooler Master MasterBox 540

Petr Kupský
Petr Kupský
19. 5. 2021 06:00 8 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Exteriér 4. Interiér – levá strana 5. Interiér – pravá strana 6. Demontáž čelního panelu
7. Příklad montáže – ventilátory 8. Příklad montáže – deska, zdroj, disky 9. Příklad montáže – chladič procesoru, grafika 10. Příklad montáže – podpěrný držák grafiky, dokončení 11. Hodnocení a závěr

Společnost Cooler Master uvedla koncem dubna 2021 na trh další z populární řady modelů počítačových skříní série MasterBox, který zaujme zejména příznivce ARGB LED osvětlení. V dnešním testu si současně ukážeme, že tento módní prvek se nevyhnul ani tak obyčejnému doplňku skříně, jakým je podpěrný držák grafické karty.

Reklama
Reklama

Příklad montáže – ventilátory

Kromě standardně dodávaného 120mm zadního ventilátoru můžeme do skříně Cooler Master MasterBox 540 osadit další 4 kusy 140mm ventilátorů, nebo 6 kusů 120mm ventilátorů. Montáž do stropních pozic nám výrazně usnadní možnost odejmutí stropního panelu šasi. Po uvolnění fixačních šroubů panel vyjmeme nadzvednutím a zatažením.

Demontovaný strop nám usnadní nejenom montáž ventilátorů, ale také ostatních komponent uvnitř skříně, kam se nyní dostaneme velmi pohodlně. Rozměry stropu a umístění kotevních otvorů jasně napovídají, že s montáží dvojice 140mm, nebo trojice 120mm ventilátorů nebudeme mít žádné problémy. Proto jsem se demonstrací tohoto kroku nezdržoval a zaměřil jsem se na čelo skříně, kde to problémy na první pohled zavání.

Kruhové výřezy v čelní stěně šasi a pevně dané otvory pro šrouby naznačují, že tato skříň byla primárně navržena pro použití ventilátorů rozměru 120 mm. V takovém případě otvory správně korespondují s účinnou plochou všech tří ventilátorů.

V případě větších 140mm ventilátorů to ale vypadá, jako něco narychlo naroubované do hotové koncepce skříně, bez patřičného promyšlení a otestování. Opět zde máme pevně dané rozmístění otvorů pro šrouby, takže ventilátory lze upevnit pouze v takové pozici, v jaké je vidíme na obrázku níže. Je samozřejmé, že větší ventilátory nemohou pasovat s otvory pro ventilátory menší.

Je škoda, že výrobce nevytvořil více alternativních otvorů, aby bylo možné upevnění 140mm ventilátorů ve vyšší pozici. Nelíbí se mně utopení spodního ventilátoru v tunelu, kde proud vzduchu z jeho lopatek zbytečně naráží na boční stěnu koše s disky. Navíc toto řešení s viditelnou dírou v horní části skříně nebude dobře vypadat ani při pohledu skrze prosklenou bočnici.

Na závěr této kapitoly si jedním obrázkem představíme příslušenství, standardně dodávané společně se skříní. Kromě ARGB řídicí jednotky, připojené z výroby ke kabeláži skříně, zde máme jen nejnutnější spojovací materiál, několik stahovacích pásek a jednoduchou uživatelskou příručku.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning