Cooler Master MasterBox 540
PCTuning Článek

Test skříně Cooler Master MasterBox 540

Petr Kupský
Petr Kupský
19. 5. 2021 06:00 8 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Exteriér 4. Interiér – levá strana 5. Interiér – pravá strana 6. Demontáž čelního panelu
7. Příklad montáže – ventilátory 8. Příklad montáže – deska, zdroj, disky 9. Příklad montáže – chladič procesoru, grafika 10. Příklad montáže – podpěrný držák grafiky, dokončení 11. Hodnocení a závěr

Společnost Cooler Master uvedla koncem dubna 2021 na trh další z populární řady modelů počítačových skříní série MasterBox, který zaujme zejména příznivce ARGB LED osvětlení. V dnešním testu si současně ukážeme, že tento módní prvek se nevyhnul ani tak obyčejnému doplňku skříně, jakým je podpěrný držák grafické karty.

Reklama
Reklama

Demontáž čelního panelu

Čelní panel skříně Cooler Master MasterBox 540 je k šasi upevněn klasicky pomocí plastových hmoždinek. Při demnotáži jej uchopíme za spodní okraj a pomocí přiměřené síly odtrhneme od čela šasi.

Součástí čelního panelu jsou horní mechanické díly tlačítek Power a Reset. Jejich spodní díly jsou společně se všemi konektory součástí modulu, který zůstává nadále upevněný k čelní stěně šasi. Manipulaci s čelním panelem nebrání žádné přívodní kabely. Připojení kabelů napájení ARGB světelného prvku uvnitř panelu totiž zajišťují teleskopické kontakty.

Odpovídající kontaktní plošky jsou součástí malé destičky s tištěnými spoji, která následně rozděluje napájení do dvou větví zakončených LED pásky.

Na detailních snímcích si můžeme prohlédnout konstrukci jednoduchého prachového filtru čelního panelu. Jeho plastová mřížka je bodově natavena k vnitřnímu povrchu panelu. O dostatečné účinnosti filtru s otvory o průměru 1,5 mm docela pochybuji. Pro porovnání jsem udělal společný snímek se stropním prachovým filtrem, jehož děrování je mnohem jemnější. V tomto případě bych raději viděl řešení použité u dříve testované skříně MasterCase H500 ARGB, kde byla současně s mřížkou přilisována ještě vrstva jemné nylonové síťoviny.

V rámci testu vám nyní poodhalím také konstrukční řešení ARGB světelného prvku, který bude významným faktorem lákající případné zákazníky ke koupi této skříně. Po odpojení přívodního kabelu a uvolnění šesti šroubů lze zadní díl světelného prvku snadno demontovat. Po jeho okrajích vidíme dva pásky, každý s 24 kusy RGB LED diod. Horních 8 LED diod dělí menší vzájemné odstupy, než zbytek ostatních.

Navazující světelný rozvaděč je pouze volně nasazen na devět plastových trnů vystupujících z čelního panelu.

Rozvaděč je vylisován z jediného dílu čirého akrylátu, do něhož byly vyfrézovány tři podélné drážky s pískovaným povrchem sloužícím k soustředění světelných paprsků.

Zešikmené stěny světelného rozvaděče budou vytvářet prostorovou iluzi volně levitujících světelných vláken.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning