Cooler Master MasterBox 540
PCTuning Článek

Test skříně Cooler Master MasterBox 540

Petr Kupský
Petr Kupský
19. 5. 2021 06:00 8 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Exteriér 4. Interiér – levá strana 5. Interiér – pravá strana 6. Demontáž čelního panelu
7. Příklad montáže – ventilátory 8. Příklad montáže – deska, zdroj, disky 9. Příklad montáže – chladič procesoru, grafika 10. Příklad montáže – podpěrný držák grafiky, dokončení 11. Hodnocení a závěr

Společnost Cooler Master uvedla koncem dubna 2021 na trh další z populární řady modelů počítačových skříní série MasterBox, který zaujme zejména příznivce ARGB LED osvětlení. V dnešním testu si současně ukážeme, že tento módní prvek se nevyhnul ani tak obyčejnému doplňku skříně, jakým je podpěrný držák grafické karty.

Reklama
Reklama

Příklad montáže – podpěrný držák grafiky, dokončení

Společnost Cooler Master nám ke skříni MasterBox 540 přibalila jednu ze svých novinek v sortimentu značkového příslušenství. Koho by to kdy napadlo, že ARGB LED osvětlení pronikne i do takových obyčejných prvků, jakými jsou podpěrné držáky grafické karty. A ejhle, jeden si nyní představíme (a není na trhu osamocený).

Držák Cooler Master MasterAccessory ARGB GPU Support Bracket přichází na trh v pohledné krabičce z barevně potištěného kartonu. V zahraničních obchodech se prodává v přepočtu za částku okolo 1000 Kč.

Konstrukce držáku je z velké části tvořena temperovaným sklem, takže nepřekvapí pečlivé zabalení do výplně z pěnového materiálu. Součástí balení je držák, dvě posuvná podpěrná ramena z plastu, hadřík na leštění skla a uživatelská příručka. K upevnění držáku postačí silný magnet v jeho základně, který jej spolehlivě udrží i v horizontální poloze na svislé plechové ploše (viz obrázek níže).

Držák je však navržen pro použití ve svislé poloze na stropě tunelu, lícem směřovaným k průhledné bočnici skříně. Na výběr máme dvě varianty výškově posuvných ramen, kdy jedno je orientováno kolmo na lícovou stěnu držáku a druhé rovnoběžně s touto stěnou. Na obrázku níže nejsou fixační pojistky podpěrných ramen prozatím uzamčeny.

Při použití podpěrného ramene rovnoběžného s lícem držáku, umístíme držák hlouběji do skříně, kde bude podepírat zadní okraj grafické karty (na obrázku vlevo). V případě volby kolmého ramene přesuneme držák před boční okraj grafické karty (na obrázku vpravo). Půlmetrový napájecí kabel držáku s klasickým 3pinovým ARGB konektorem jsem připojil k doposud rezervovanému poslednímu výstupu z řídicí jednotky.

Instalace podpěrného držáku grafické karty završila montáž komponent vzorové sestavy. Nastává tedy okamžik prvního zkušebního spuštění sestavy. Jak vidíte, montáž se zdařila a ventilátory běží, světla svítí.

Temperované sklo podpěrného držáku grafické karty prosvětluje několik LED diod umístěných v jeho základně. Barevný odstín je synchronizovaný s ostatními prvky napojenými na společnou řídicí jednotku (ventilátory a pumpa chladiče). S touto jednotkou však nemám synchronizováno osvětlení základní desky a RAM.

Pod přepážkou základní desky je dostatek prostoru k uklizení všech kabelů. S jejich organizací jsem si tedy příliš starostí nedělal.

Doplňuji ještě jednu fotku spuštěné sestavy bez nežádoucích odlesků a mohu zpět nasadit skleněnou bočnici.

Dominantním prvkem tohoto modelu skříně je nepochybně její čelní panel s ARGB světelným prvkem. Osobně nejsem čistokrevným fanouškem prvků LED osvětlení, ale ani jejich odpůrcem. Líbí se mi prvky, které jsou spíše tlumené, příliš nerazí do očí a hlavně na mě nijak neblikají.

Světelný prvek na čele dnes testované skříně mě velmi příjemně překvapil. Svou velikostí si jasně říká o pozornost svého okolí. Jeho intenzitu přitom tlumí ukrytí za kouřový plast, takže celkově je velmi decentní. Zdrojové LED diody se šikovně ukrývají v konstrukci panelu, takže zvenčí vidíme jen krásné tenké světelné linky levitující v třírozměrném prostoru. Jasnou indikací provozu sestavy je bíle podsvícený obvod tlačítka Power na čelním I/O panelu.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning