Test skříní Fractal Design Meshify 2 a Meshify 2 XL
Článek Test skříní Fractal Design Meshify 2 a Meshify 2 XL

Test skříní Fractal Design Meshify 2 a Meshify 2 XL

Petr Kupský

Petr Kupský

11. 11. 2020 03:00 20

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Exteriér – vzájemné porovnání 4. Exteriér – Meshify 2 5. Demontáž filtrů – Meshify 2 6. Exteriér – Meshify 2 XL 7. Interiér – levá strana Meshify 2
8. Interiér – pravá strana Meshify 2 9. Konverze vnitřního prostoru – Meshify 2 10. Interiér – Meshify 2 XL 11. Příklad montáže – deska, disky, zdroj 12. Příklad montáže – chladič, grafika, dokončení 13. Hodnocení a závěr

Fractal Design dnes uvádí na trh nové skříně řady Meshify s dosud nevídanou variabilitou interiéru při zachování tradičně dobrého proudění vzduchu. Poprvé se na trh dostává také zvětšená varianta XL určená pro ty nejvýkonnější počítačové sestavy se základními deskami velkých formátů a s rozměrnými radiátory vodního chlazení.

Reklama
Reklama

Exteriér – vzájemné porovnání

Výhodou společného testu dvojice velikostně odlišných skříní je to, že si je můžeme pěkně postavit vedle sebe a snadno tak porovnat jejich vzájemné proporce. Na první pohled tak vidíme, že Meshify 2 XL povyrostla oproti základnímu modelu zejména na výšku a o něco méně na délku.

Test skříní Fractal Design Meshify 2 a Meshify 2 XL

Více než 9cm zvětšení výšky Meshify 2 XL se příznivě projeví zejména v prostoru pro stropní radiátor vodního chlazení, kde skříně běžné velikosti často trpí na kolize s vysokými moduly RAM a jinými vyššími objekty na základní desce. Necelých 6 cm délky navíc pak postačí k tomu, aby bylo možné do skříně Meshify 2 XL zabudovat obrovský 480mm stropní radiátor vodního chlazení, případně až čtveřici 120mm ventilátorů.

Test skříní Fractal Design Meshify 2 a Meshify 2 XL

Pohled zepředu, anebo i shora prozradí, že šířky obou skříní jsou zcela totožné. Ostatně těch 24 cm šířky je zcela vyhovujících i pro ty nejvyšší věžové chladiče procesoru, takže další zvětšování by žádný efektivní profit v tomto ohledu nepřineslo.

Test skříní Fractal Design Meshify 2 a Meshify 2 XL

Meshify 2 XL bude nejvíce zajímat uživatele s vodou chlazenou počítačovou sestavou a mnoha souvisejícími prvky, postavenou na základní desce velkého formátu, tj. nejen E-ATX, ale i ostatních velkých formátů, které se aktuálně vyrábí.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning