Thief — průměrná grafika, která hardware potrápí | Kapitola 8
Seznam kapitol
U Thiefa nebylo dlouho jisté, na jaké technologii hra poběží. Nakonec je to starší Unreal Engine 3. Navzdory mnoha vylepšením je to na vizuální stránce znát a grafika hry není tak dobrá jako u jiných AAA titulů. Hardwarové nároky hry jsou přesto velmi vysoké, pro plynulé hraní při nejvyšším nastavení je potřeba highendový počítač.
Shadow Quality
Shadow Quality Very High (po najetí myší se zobrazí Low)
Nastavení kvality stínů vypíná některé méně důležité stíny a u těch zbylých mírně snižuje jejich kvalitu. Rozdíl je však na vizuální stránce hry znát jen málo. Výkon po snížení vzrostl z 34 na 38 fps.
Depth-of-Field Quality
Depth-of-Field Quality High (po najetí myší se zobrazí Normal)
Efekt hloubky ostrosti rozmazává některé části scény. Spíš než při běžném hraní je ale patrný v cuscénách. Při běžném hraní jsem si rozdílu v grafice nevšimnul a nezměnil se ani výkon.
Parallax Occlusion Mapping
Parallax Occlusion Mapping On (po najetí myší se zobrazí Off)
Efekt Parallax Occlusion Mapping pomáhá vylepšit plastičnost některých objektů, jako jsou třeba dlažební kostky. Framerate po vypnutí efektu vzrostl z 32 na 43 fps.
SSAA
SSAA High (po najetí myší se zobrazí Off)
Pod zkratkou SSAA se v nastavení ukrývá režim plnohodnotného vyhlazování hran (Super Sampling Anti-Aliasing). Rozdíl ve vyhlazení hran je dobře znát. Nevýhodou je vysoká náročnost na výkon počítače, po vypnutí SSAA vzrostl framerate z 58 na 100 fps.