tp-link-td-w8900gb-adsl2-modem-router-a-wifi-v-jednom
PCTuning Článek

TP-LINK TD-W8900GB: ADSL2+ modem, router a WiFi v jednom

Plexo

Plexo

14. 3. 2008 01:00 13

Seznam kapitol

1. TP-LINK TD-W8900GB - úvod 2. Balení a vzhled 3. Konfigurace a nastavení 4. Nastavení bezdrátové části 5. Management
6. Rozšířená nastavení 7. Nastavení QoS 8. Stavové informace 9. Testy rachlosti 10. Závěr

Obsahem tohoto článku není jen recenze jednoho konkrétního modelu modemu ADSL2+, ale, a to především, popis konfigurace takového modemu v našich podmínkách. Díky tomu můžete svůj starý, nedejbože USB, modem nahradit moderním zařízením, které vám poskytne služby do té doby nevídané! Odstavce, které Vám pomůžou při konfiguraci ADSL modemu jsou označené červeně.

Reklama
Reklama
TP-LINK TD-W8900GB: ADSL2+ modem, router a WiFi v jednom

Jako velké pozitivum pro modem je množství nastavení a podporovaných služeb, což v této cenové kategorii není zcela obvyklé. Modem má také odpojitelnou anténu přes standardní konektor RSMA-male, takže lze v případě potřeby připojit silnější anténu anebo přímo vytvořit hotspot a konektivitu sdílet s lidmi v okolí.

Nastavení modemu může působit složitě, ale pokud nevyžadujete od modemu více funkcí, kterými disponuje, je základní nastavení jednoduché a lze se držet pravidla: Co nevím neměním. Pokud zadáte správné hodnoty od poskytovatele ADSL, spojení bude i tak funkční. Modemu bych pouze vytkl absenci nastavení zabezpečení v Quick setup, i když je možné šifrování nastavit v Advance setup a nemožnost změny již jednou nastaveného QoS.

Dosažená reálná rychlost 21,3 Mbps na bezdrátové části je dostatečná i pro ADSL a vyšší hodnota odezvy do Internetu je spíše na straně ADSL služby.

Přidám-li k dobru i subjektivní pocit z dobře zpracovaného designu modemu, může být jeho výběr dobrou volbou.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning