Úvaha: 4K rozlišení je super, ale my bychom raději dobré filmy...
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Úvaha: 4K rozlišení je super, ale my bychom raději dobré filmy...

Úvaha: 4K rozlišení je super, ale my bychom raději dobré filmy... | Kapitola 5

Michal Rybka

Michal Rybka

18. 1. 2013 03:00 106

Seznam kapitol

1. Ultra Super HD 4K 2. Pomalá data 3. Wow efekt 4. Možnosti využití
5. První fáze pro nadšence 6. Technologie pro skutečný posun 7. Obsah nad formou

A je to tu zas. Přišel CES, reklamní masírka, oslavné články. Technologický cirkus s televizemi se rozjel na plné obrátky – a 3D je už dnes passé, dnes podle vizionářů frčí 4K televize. Koho zajímá, že nabídka opravdu slušných filmů i pro „běžné HD“ je omezená? Koho zajímá, že se vlastně nemáme na co dívat? Seriály to nevytrhnou.

Reklama

V blízké budoucnosti nás čeká to samé kolečko, kterým si prošli už majitelé Blu-ray přehrávačů: Dostanou ke koupi celou baterii reedic, hodně naupscaleovaných filmů a batoh naprosto nudných nových věcí, které stojí za houby i v totálně low res rozlišení. Ze začátku se budou prodávat jenom technické demonstrátory. Bude to podobné, jako byste seděli uprostřed domácího kina a dokolečka si přehrávali znělku THX – ohromující, úžasné a jinak zcela tupé.

Úvaha: 4K rozlišení je super, ale my bychom raději dobré filmy...
i Zdroj: PCTuning.cz

Bude to samé, jako u audiofilských totemů a fetišů. Audiofil není člověk, který má rád hudbu, protože člověk, který má rád hudbu, kvůli ní vymetá bary, ve kterých zapadlé talenty mlátí po půlnoci do piána a nebo za ní jezdí do pralesa, kde ji Indiáni vyťukávají kostí o klůcek. Milovník hudby hledá zajímavé a originální věci a nevadí mu, že našel jenom nekvalitní nahrávku na nějakém zapadlém serveru – jde mu o hudbu, ne o nosič, na kterém ta hudba je.

Audiofil si postaví dokonale izolovanou betonovou pevnost, ve které rozmístí své reproduktorové bohy a ty uctívá přehráváním standardizovaných poslechových vzorků, které mu napomohou určit, zda jsou bohové správně rozmístěni a naladěni. Bude se do poslední kapky krve bít o správné kabely a shánět superdrahé elektronky, aby si do své svatyně umístil další tiše zářící objekt uctívání. O nic jiného nejde. Hudba je tam nepodstatná, je to skutečně jenom referenční šum.

Úvaha: 4K rozlišení je super, ale my bychom raději dobré filmy...
i Zdroj: PCTuning.cz

A úplně stejná zvrhlost se k nám plíží s novou generací super ultra mega maxi televizí, pro kterou naprosto není žádný rozumný obsah s výjimkou referenčního. Bude to děsivé. Už se v duchu připravuji na videofilní debaty, kde videofilové budou rozebírat, na kterém megazobrazovadle vypadá lépe nějaká referenční scéna z Pána prstenů. Jak budou debatovat vizuální artefakty v upscalingu a analyzovat správnost odstínů šedé. Bude to naprosto příšerné.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama