Úvaha: 4K rozlišení je super, ale my bychom raději dobré filmy...
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Úvaha: 4K rozlišení je super, ale my bychom raději dobré filmy...

Úvaha: 4K rozlišení je super, ale my bychom raději dobré filmy... | Kapitola 7

Michal Rybka

Michal Rybka

18. 1. 2013 03:00 106

Seznam kapitol

1. Ultra Super HD 4K 2. Pomalá data 3. Wow efekt 4. Možnosti využití
5. První fáze pro nadšence 6. Technologie pro skutečný posun 7. Obsah nad formou

A je to tu zas. Přišel CES, reklamní masírka, oslavné články. Technologický cirkus s televizemi se rozjel na plné obrátky – a 3D je už dnes passé, dnes podle vizionářů frčí 4K televize. Koho zajímá, že nabídka opravdu slušných filmů i pro „běžné HD“ je omezená? Koho zajímá, že se vlastně nemáme na co dívat? Seriály to nevytrhnou.

Reklama

Nemůžu se zbavit pocitu, že jdeme špatným směrem. To, co je potřeba dořešit, je digitální distribuce – tak, aby byla globální, jednoduchá a levná. To je skutečná revoluce, protože vám dovoluje poskládat si „svůj vlastní televizní kanál“ - a bude představovat začátek pádu pro běžné televize. Klasické televize nevyhynou, stejně jako nevyhynulo rádio, nicméně řada náročnějších diváků televizní vysílání definitivně opustí, stejně jako už opustili rádio.

Úvaha: 4K rozlišení je super, ale my bychom raději dobré filmy...
i Zdroj: PCTuning.cz

Smetiště dějin, foto Kuky

Digitální distribuce – pokud bude jednoduchá, levná a praktická, dovoluje velmi liberální přístup k obrovskému množství obsahu. A obsah, dámy a pánové, je důležitější, než technologie samotná. Televize za čtvrt milionu, na které si můžete přehrávat „v její nativní kvalitě“ jenom demo s korálovým útesem a nově přerenderovaného Avatara, je nesmysl.

Úvaha: 4K rozlišení je super, ale my bychom raději dobré filmy...
i Zdroj: PCTuning.cz

Každý, kdo miluje nějaký obsah, který je u nás považován za okrajový (jako třeba manga), se mnou jistě bude souhlasit. Když se sejde parta lidí, kteří zkoumají záhadné a okrajové žánry, baví se o zajímavých věcech, které viděli / slyšeli / četli, nikoli o tom, na čem to viděli, slyšeli a nebo četli. Jednoznačně preferují „ducha nad hmotou“. Televize, na které sledujete vynikající thajský horror, je méně důležitá, než ten samotný příběh. A často vám ani nevadí, že vizuální kvalita je děsná, protože jediné místo, kde ten film můžete vidět, je streaming z YouTube.

To je ten skutečný problém, ne to, že „pouhé dva miliony pixelů“ někomu připadají jako zoufale nízké rozlišení.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama