Úvaha: Microsoft to nemá lehké. Windows 8 moc kombinují
PCTuning Článek

Úvaha: Microsoft to nemá lehké. Windows 8 moc kombinují

Michal Rybka

Michal Rybka

30. 9. 2011 03:00 56

Seznam kapitol

1. Pozor, přijíždí Metro! 2. Na půli cesty 3. Ergonomické optimum 4. Když dva dělají totéž...
5. Těžkosti (nevhodného) ovládání 6. Železná košile 7. Rozdílné přístupy Applu 8. Vyzkoušejte sami

Podle Microsoftu byla většina uživatelů, kteří si stáhli developerský build Windows 8, nadšena z nového rozhraní Metro. Po pravdě řečeno, kdo čekal něco jiného? Přizná někdy šéf, že udělali něco špatně? Těžko. A pokud ano, bude to vždy ve srovnání s novým a lepším produktem ve stylu „předtím jsme se trochu mýlili, ale tohle bude vážně super“.

Reklama
Reklama

Dovedu si zcela představit, že by rozhraní Metro bylo výlučně určeno pro tablety a nebo nějaká podobná zařízení. Přísně vzato, na tablet není možné jednoduše nasadit náročnější desktopovou aplikaci – i když jede, je ergonomicky optimalizována na klávesnici a myš, případě další periferie. Používat klasický Excel na tabletu je nepraktické, i když software rozjedete. Proto vlastně vznikly konvertibly – aby na dotykovém stroji bylo možné skutečně používat normální aplikace.

Úvaha: Microsoft to nemá lehké. Windows 8 moc kombinují

To samé platí i naopak: aplikace navržené pro dotykové ovládání jsou na klasickém PC jednoduše divné. Konvertibly jsou ale poměrně nepraktické, v obou svých rolích jsou poněkud neohrabané a navíc jsou zbytečně složité.

Úvaha: Microsoft to nemá lehké. Windows 8 moc kombinují

zdroj: brothersoft.com

A naprosto stejný dojem mám z duality Metro – Desktop. Je to vlastně takový convertible softwarového světa, napůl normální, nijak překvapivá Windows, napůl radikálně změněný, zajímavý, ale pro desktop nepraktický design. Nejsem si jistý, zda to hodlají prodávat vážně v té podobě, v jaké jsou nyní Windows 8 ke stažení – možná to přehodnotí a opravdu to rozdělí na dvě verze. Současný slepenec je matoucí a divný.
Ale co vám budu vyprávět? Stáhněte si vývojářskou verzi Windows 8 sami a vyzkoušejte si je. Má to tři až pět GB, rozhodně to je zajímavé a stojí se za to na ně podívat!

Odkaz je zde

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning