V Berlíně s Asusem: představení nových desek s čipsetem Z97
Článek V Berlíně s Asusem: představení nových desek s čipsetem Z97

V Berlíně s Asusem: představení nových desek s čipsetem Z97 | Kapitola 4

Michal Šimonek

Michal Šimonek

28. 4. 2014 03:00 14

Seznam kapitol

1. Vítejte v Berlíně 2. Novinky u základní řady: výkon, spotřeba, aplikace 3. Základní řada: rozhraní BIOSu, M.2, SATA Express 4. NFC (Near Field Communication) a bezdrátové nabíjení 5. Základní řada: Z97-A, Z97I-Plus a Z97-PRO [Wi-Fi ac] 6. Základní řada: Asus Z97-Deluxe a Z97-WS
7. Modelová řada TUF: novinky a vlastnosti 8. Řada TUF: Gryphon Z97 a Sabertooth Z97 Mk 1 a 2 9. Řada ROG: vlastnosti a nové funkce 10. Řada ROG: síťový adaptér, zvukovka, RAMdisk 11. Řada ROG: Maximus VII Ranger, Hero a Gene 12. Závěr

Není to ani rok, co jsme se smiřovali s novým zlatavým vzhledem klasických desek Asus a už je tu nová řada s čipsetem Z97 pro nové procesory Intel. Zúčastnili jsme se uvedení nových desek v Berlíně. Představíme vám nové modely z řad TUF i ROG a novinky, se kterými přicházejí (mj. slot M.2 pro SSD či konektory SATA Express).

Reklama
Reklama

První zařízení známe z loňského roku. Pokud váš telefon podporuje NFC nebo pokud použijete samostatné zařízení, lze pomocí NFC přenášet data nebo tuto funkci využívat při komunikaci s počítačem. Druhé zařízení – Wireless Charger – slouží k bezdrátovému dobíjení některých smartphonů. Stačí jen položit mobil spodní částí na krabičku.

V Berlíně s Asusem: představení nových desek s čipsetem Z97

Tady už vidíme příklady využití NFC Express 2 v praxi. Klasicky na dálku přes telefon či tablet můžete ovládat počítač, přenášet fotografie, data, spouštět některé aplikace anebo jej využít pro automatické přihlášení do počítače. Můžeme i ovládat přehrávání videa, přesněji řečeno na dálku video spustit či pozastavit. Spárování PC a mobilu je automatické.

V Berlíně s Asusem: představení nových desek s čipsetem Z97

Druhé zařízení využívá pro dobíjení telefonu elektromagnetické indukce. Ne každý mobil však tuto schopnost využije, princip indukční cívky pužívají jen některé modely telefonů. Vím, že mezi ně patří některé mobily Nokie a nebo HTC, stejně tak nejspíš Asus modely fonepadů. Tyto informace se časem určitě objeví jako součást specifikací u technické podpory, aktuálně bych asi hledal informace na bratrském webu svět aplikací.

V Berlíně s Asusem: představení nových desek s čipsetem Z97

U bezdrátového dobíjení mobilů nemusíte být ale odkázání pouze na telefony, které mají vestavěné potřebné komponenty. Do těla mobilu můžete připojit samostatnou dobíjecí podložku, anebo využít speciální kryt. V tomto případě je ale zřejmé, že kompatibilita bude mimo jiné záviset i na rozměrech daného zařízení.

V Berlíně s Asusem: představení nových desek s čipsetem Z97

A teď už se pojďme podívat na samotné desky.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning