V jednoduchosti je krása: mechanická Ozone Strike Pro
Článek V jednoduchosti je krása: mechanická Ozone Strike Pro

V jednoduchosti je krása: mechanická Ozone Strike Pro

Pavel Urbánek

Pavel Urbánek

6. 11. 2015 10:00 17

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Design a provedení 4. Ergonomie a vlastnosti Cherry MX Red 5. Software 6. Závěr

Ozone představil novou mechanickou klávesnici Strike Pro. I v záplavě mechanických klávesnic nás její atraktivní cena v kombinaci s elegantním designem, dobrými vlastnostmi a slušným provedením přesvědčila o tom, že stojí za recenzi. Podíváme se, proč by vám mohla anebo naopak nemusela vyhovovat.

Reklama
Reklama

Možná si říkáte: další mechanická klávesnice, ty už dělá snad úplně každý! A asi máte pravdu, na trhu jich je dnes opravdu mnoho o celé řady známých i neznámých výrobců. Má smysl se tedy zabývat dalším průměrným kusem? To opravdu nemá, a proto také vybíráme na recenze to, co má potenciál být dobré a současně zaujme kupce.

V jednoduchosti je krása: mechanická Ozone Strike Pro

Ozone Strike Pro je právě takovým atraktivním kouskem. Nejde o žádný extra speciál s milionem makrokláves, hliníkovým tělem nebo nějakou speciální odrůdou mechanických spínačů. Ba naopak. V podstatě jde o průměrný model, alespoň podle papírových specifikací. Na co ale zde výrobce vsadil, je správná kombinace kvalitních technických i elegantních nicméně ne nudných designových prvků, které tvoří celek, který si můžete hodit jak do svého herního doupěte tak na pracovní stůl.

Právě tento počin je překvapivý z pohledu výrobce Ozone, jehož nabídka obsahu celou škálu různě (slušně řečeno) šílených produktů. Příkladem budiž série klávesnic v nabídce, kde dva základní modely Blade a Strike (bez Pro) jsou buď futuristicky tvarované nebo jsou jakože postříkané od krve. Naopak nad dnes recenzovaným modelem Strike Pro je ještě progamingový model Strike Battle, který je také velmi odvážný ve svém designu i provedení.

V jednoduchosti je krása: mechanická Ozone Strike Pro

Mechanické klávesnice nebyly nikdy zrovna levné. Nedávno jsme měli na recenzi i opravdu extrémní (z pohledu ceny, ale i vlastností) kousky – například Cherry MX Board 6.0, jehož cena se pohybuje za hranicí pěti tisíc korun. Proti tomu Ozone Strike Pro je s cenovkou začínající na 2400 Kč opravdu jedna z těch ekonomičtějších voleb, obzvláště když vezmeme v potaz fakt, že průměrný hráč opravdu jen stěží pozná rozdíl mezi standardní mechanikou a elektronikou v Strike Pro a pokročilou v případě MX 6.0.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning