Velký srovnávací test chytrých náramků do 1 600 Kč
Článek Velký srovnávací test chytrých náramků do 1 600 Kč

Velký srovnávací test chytrých náramků do 1 600 Kč

Martin Polický

Martin Polický

15. 6. 2015 03:00 6

Seznam kapitol

1. Razer Nabu X – představení 2. Razer Nabu X – Vlastnosti, ovládání, aplikace 3. TECHNAXX Classic TX-37, TX-38 – představení 4. TECHNAXX Classic TX-37, TX-38 – ovládání, aplikace 5. Activity 1 – představení
6. Activity 1 – vlastnosti, ovládání, aplikace 7. Fitbit Zip – představení 8. Jawbone UP MOVE – představení 9. Jawbone UP MOVE – Vlastnosti, ovládání, aplikace

Dnešní moderní doba prospívá moderním technologiím. Máme chytré mobily, chytré televize, chytré ledničky, chytré pračky, a dokonce i chytrou nositelnou elektroniku. Právě chytrá nositelná zařízení, označovaná jako wearables, jsou stále populárnější. Vyzkoušeli jsme, co vám nabídne šestice chytrých náramků.

Reklama
Reklama

Pro ovládání náramku potřebujete do svého telefonu s BT 4.0 nainstalovat aplikaci Nabu X Utility. Aplikace je dostupná pro mobilní telefony a tablety s OS Android 4.3 nebo vyšší a iOS 7.0 nebo vyšší. Uživatelé WP mají prozatím bohužel smůlu.

Při prvním spuštění aplikace budete vyzváni k vytvoření uživatelského profilu, kde na základě vámi zadaného věku, pohlaví, váhy a výšky budou přepočítávány údaje přijímané z náramku. Přihlašování probíhá skrze email či telefonní číslo, což na jednu stranu přináší komfort ve formě synchronizace napříč dalšími zařízeními, na druhou stranu o sobě ale poskytujete další osobní údaje.

Samotné rozhraní je oproti dalším testovaným aplikacím velmi intuitivní a jednoduché na ovládání. Vývojáři vsadili na jednoduchost a eleganci, nečekejte žádné grafické vymoženosti. Výtku bych měl snad pouze ke zvoleným barvám. Na černém pozadí je tmavě šedý text hůře čitelný, na přímém slunečním světle je aplikace téměř nepoužitelná.

Po zapnutí správce náramku Nabu X Utility se můžete pustit do párování. Jakmile náramek spárujete, bude vás v dosahu BT telefonu informovat o událostech v reálném čase. Pokud vám někdo zavolá, náramek se rozvibruje a trojicí modře blikajících diod vám dá jasně najevo, že vás někdo shání. Totéž platí při příchozí SMS zprávě, kdy blikají zelené diody, či upozornění z jiné, v telefonu instalované aplikace (lze nastavit v Nabu X Utility). Pokud si nastavíte budík (v aplikaci Nabu X Utility), náramek vás v okamžiku jeho zvonění upozorní červenými diodami. Ve chvíli, kdy nebudete chtít být o událostech informování, stačí v aplikaci zapnout mód nerušit. O událostech nebudete logicky upozorňováni také ve chvíli, kdy spárované zařízení nebude v dosahu anebo kdy na něm budete mít vypnutý modrý zub. V tyto chvíle šetříte baterii a náramek pouze zaznamenává vaši fyzickou činnost.

Velký srovnávací test chytrých náramků do 1 600 Kč
Velký srovnávací test chytrých náramků do 1 600 Kč
Velký srovnávací test chytrých náramků do 1 600 Kč
Velký srovnávací test chytrých náramků do 1 600 Kč
Velký srovnávací test chytrých náramků do 1 600 Kč

Velký srovnávací test chytrých náramků do 1 600 Kč
Velký srovnávací test chytrých náramků do 1 600 Kč
Velký srovnávací test chytrých náramků do 1 600 Kč
Velký srovnávací test chytrých náramků do 1 600 Kč

Jako velké plus hodnotím možnost libovolně změnit barvy jednotlivých upozornění dle vlastního vkusu, stejně jako možnost nastavení síly vibrací či úrovně svícení LED diod. Nižší vibrace a jas logicky prodlouží výdrž náramku. Snad jen vibrace by mohly být méně výrazné, dle mého je nejnižší úroveň poměrně hodně silná a uvítal bych možnost ještě většího snížení jejich intenzity.

V aplikaci Nabu X Utility máte také k dispozici detailní informace o vašem náramku, zejména o stavu jeho baterie a verzi používaného firmwaru. Prostřednictvím telefonu budete také provádět veškeré aktualizace pohodlně jedním tapnutím. Ve chvíli, kdy budete mít náramků více, oceníte možnost si každý náramek individuálně pro větší přehlednost v telefonu pojmenovat. Aplikace samotná může sloužit také k vyhledání náramku. Pouze tapnete na lokalizovat náramek a ten se ihned rozvibruje.

Dvojitým poklepáním na náramek získáte rozblikáním příslušného počtu LED diod informaci o plnění vašeho denního plánu (defaultně jsou nastavené počty kroků). Denní plán si musíte nastavit v další aplikaci, které se budeme věnovat za chvíli. Kromě počtu kroků si můžete na dvojité poklepání nastavit také měření ušlé vzdálenosti, spálených kalorií, délky spánku, zobrazení úrovně baterie anebo můžete dvojité poklepání zcela vypnout. Zní to dobře, že? Bohužel v průběhu testování se mi nesčetněkrát stalo, že náramek na poklepání nereagoval. Mnohdy jsem musel klepání několikrát opakovat, než se diody konečně rozblikaly. Těžko říct, zda je to provedením náramku, nebo se jedná o SW problém a vyřeší jej další aktualizace firmwaru.

Mezi jednu z nejzajímavějších vlastností chytrých náramků obecně patří možnost sledování kvality vašeho spánku. Ano, existují aplikace přímo pro telefony, ale nikdy nebudou měřit tak přesně, jako náramky. Nabu X jde o kousek dál a umožní uživateli nastavení automatického přepínání do spánkového režimu, ve kterém se kromě měření spánku automaticky vypnou i všechna upozornění, abyste ničím nerušeni mohli načerpat nové síly. Stačí jen nastavit denní dobu od – do, ve kterou obvykle spíte. V případě potřeby můžete monitoring spánku zapnout také ručně. Automatický režim monitoringu spánku zní jako samozřejmost, ale ne všechny námi testované náramky tuto funkci měly zautomatizovanou, což z nich udělalo v mých očích náramky spíše polochytré než chytré.

Protože je Nabu X opravdu kvalitním náramkem, výčet jeho funkcí nekončí. Na závěr jsem si pro vás nechal jeho sociální interakce. Co si pod tím představit? Pokud potkáte někoho, kdo vlastní také náramek Razer Nabu X a potřesete si s ním rukou, náramky si mezi sebou vymění kontaktní údaje svých majitelů. Tedy za předpokladu, že v aplikaci tuto funkci povolíte.

Pokud chcete svůj náramek využívat na sto procent, neobejdete se bez instalace dalších podpůrných aplikací skrze vlastní Nabu Marketplace. Razer si pro vás připravil osm utilit, které vám pomohou využít váš náramek na maximum. Za zmínku stojí zejména Nabu Fitness, který je nezbytný pro všechny, kdo chtějí měřit, zaznamenávat a sledovat své denní aktivity. Bez této utility vás bude náramek pouze upozorňovat na události a nic více.

Výdrž a cena

Při běžném používání budete náramek dobíjet zhruba jednou za 5–7 dní. Za zmínku určitě stojí vodotěsnost do 1 metru po dobu 30 minut (standard IP67). Nemusíte se tak bát s náramkem se osprchovat či zmoknout. Osobně jsem vodotěsnost nezkoušel, měl jsem obavu o konektory napájení, které by dle mě mohly začít oxidovat. Výrobce však snad ví, co na krabičce píše, takže by náramek neměl mít s přiměřeným množstvím vody problém. Náramek u Alzy zakoupíte za cenu 1 199 Kč včetně DPH.

Velký srovnávací test chytrých náramků do 1 600 Kč

Graf ceny produktu Razer Nabu X poskytuje server Heureka.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning