Velký výběr her na prázdniny: to nejlepší z posledních měsíců
PCTuning Článek

Velký výběr her na prázdniny: to nejlepší z posledních měsíců

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

8. 6. 2015 03:00 19

Seznam kapitol

1. Total War: Attila, Hand of Fate, Homeworld Remastered Collection 2. Oddworld: Abe´s Oddysee - New ´n´ Tasty, Resident Evil: Revelations 2, Tormentum – Dark Sorrow 3. Assassin´s Creed Rogue, Cities: Skylines, Hotline Miami 2 4. Ori and the Blind Forest, Battlefield Hardline, Ironcast
5. Pillars of Eternity, Dead Synchronicity, Grand Theft Auto V 6. Mortal Kombat X, Assassin´s Creed Chronicles: China, Dungeons 2 7. Kerbal Space Program, Wolfenstein: The Old Blood, Project CARS 8. Dex, Invisible, Inc., Galactic Civilizations III

Letní prázdniny se blíží, takže je na čase zrekapitulovat, jaké nejlepší hry vyšly v posledních měsících. Co kdybyste mezi typickými letními aktivitami, jako je koupání, slunění či grilování, našli pár volných chvilek a chtěli pořádně zapařit, že? Krom provařených titulů se podíváme i na další skvělé hry, které neprovázela gigantická kampaň.

Reklama
Reklama

Pokud videoherní průmysl sledujete bedlivěji, jistě mi dáte za pravdu, že jsme se v posledním půlroce s hrami docela poměli. A to napříč všemi myslitelnými žánry. Došlo na strategie, RPG hry, závodní hry, plošinovky, akční hry i horory. Dočkali jsme se zcela nových značek i zajetých herních sérií. Úvod nemá smysl protahovat, pusťme se do samotného seznamu, budeme mít co dělat!

Total War: Attila

  • Žánr: strategie
  • Datum vydání: 17. 2. 2015
  • Vývojář/vydavatel: Creative Assembly/Sega

Jak napovídá samotný název hry, další hra v sérii Total War nás zavádí do roku 395 našeho letopočtu, v němž se začne odvíjet příběh jednoho z nejkrutějších vojevůdců všech dob – Attily, známého také jako Bič Boží.

Ačkoliv by na to moc lidí před vydáním hry nevsadilo, Total War: Attila přinesla kromě originálního námětu i několik zajímavých novinek, například hordy a migrace, které osvědčený herní systém známý z předchozích her dostatečně ozvláštňují. A Creative Assembly k tomu v průběhu dubna vydalo i modderské nástroje, takže největší změny nás nejspíše teprve čekají. Tím chci říct, že za ty peníze to stojí. Alespoň pokud nemáte břichabol z historie a vaším oblíbeným žánrem jsou strategie.

Velký výběr her na prázdniny: to nejlepší z posledních měsíců

Total War: Attila na Steamu.

Hand of Fate

  • Žánr: sběratelská karetní hra/akční RPG
  • Datum vydání: 17. 2. 2015
  • Vývojář/vydavatel: Defiant Development/Defiant Development

Doba přeje prazvláštním videoherním mixům, to už jste si určitě sami moc dobře všimli. A pokud potřebujete nějaké důkazy, jeden před vámi zrovna stojí. Hand of Fate je netradiční kombinace sběratelské karetní hry a akčního RPG. Jak to funguje? Představte si, že hrajete karty.  A když dojde na boj, tasíte meč a o svůj výsledek se aktivně přičiníte. Mezi jednotlivými souboji pak vylepšujete vybavení svojí postavy a mezi jednotlivými hrami zase celý balíček karet.

Velký výběr her na prázdniny: to nejlepší z posledních měsíců

Hand of Fate na Steamu.

Homeworld Remastered Collection

  • Žánr: strategie
  • Datum vydání: 25. 2. 2015
  • Vývojář/vydavatel: Gearbox Software/Gearbox Software

Remasterovaná verze významné real-timeové strategie, v níž se ujímáte kontroly nad vesmírnou flotilou, dopadla na jedničku. I po letech se jedná o obrovskou porci zábavy na 3D bitevním poli, což znamená útočení ve všech myslitelných směrech. První díl zestárl poněkud více, nežli svěží pokračování, i přesto vám doporučuji, abyste si zahráli obě hry. Na takový klenot totiž zase hned tak nenarazíte.

Velký výběr her na prázdniny: to nejlepší z posledních měsíců

Homeworld Remastered Collection na Steamu.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning