Vybavení  HP OMEN - klimatizovaný headset a fajn myš
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Vybavení HP OMEN - klimatizovaný headset a fajn myš

Vybavení HP OMEN - klimatizovaný headset a fajn myš | Kapitola 5

Jan Preclík

Jan Preclík

20. 11. 2020 12:00 8

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Unboxing a parametry 3. Testy senzoru 4. Unboxing headsetu OMEN Mindframe Prime
5. Praktický test headsetu 6. Software HP OMEN Command Center 7. Závěr

HP je na poli herních periferií poměrně nováčkem, ač už nějakou dobu pod brandem OMEN vyrábí herní stanice i notebooky. V dnešním testu se podíváme na levnou herní myšku Omen Vector a na sluchátka vyšší cenové kategorie Omen Mindframe Prime, které lákají neotřelým designem a aktivním chlazením náušníků.

Reklama

Na první pohled na mne sluchátka od HP udělala velice kladný dojem a já jsem se nemohl dočkat, až je připojím a pořádně otestuji. V herních seancích PUBG se nastavení prostorového zvuku celkem osvědčilo. Zkoušel jsem i speciální ekvalizér Foot Step Enhancer, ale hlasitost jsem si musel stáhnout, jelikož se dostavil efekt s nepříjemně přeřvanými výškami. Tento ekvalizér ale skutečně zvýrazňoval kroky a dupání nepřátel, což vedlo k jejich lepší lokalizaci a sem tam i úspěšné likvidaci.

Vybavení  HP OMEN - klimatizovaný headset a fajn myš
i Zdroj: PCTuning.cz

Voice chat je další oblast, ve které mě headset trochu zklamal. Hodně jsem si zvykl používat sidetone, tedy funkci, kdy se slyšíte ve sluchátkách zpět. I když tato sluchátka stejnou funkci nabízí, slyšíte se naprosto minimálně. Pogumovaný mikrofon je na tomto modelu absolutně nepoddajný, netvarovatelný a nelze ho tak nastavit poblíž levého koutku úst. Sidetone je znatelný opravdu velmi, velmi slabě, pouze když je zapnutý na sto procent. A to ho ještě zaregistrujete jen v momentě, kdy ho úplně vypnete, promluvíte a pak zapnete naplno. Jen tak jsem si byl schopný všimnout rozdílu v tom, že jsem se opravdu zanedbatelně slyšel zpátky. Další problém s voice chatem mi hlásili moji parťáci ve zbrani. Sem tam jsem byl slyšet dobře, sem tam jsem byl naopak odfiltrován aktivním potlačením okolního hluku. Nejlépe se nám povídalo ve chvíli, kdy byla tato funkce vypnutá.

Nakonec jsem sluchátka napumpoval decibely kapelou System of a Down. Test alternativním metalem bohužel má očekávání nenaplnil. Výrobce slibuje výrazné a hluboké basy. Ne, že bych baskytaru vůbec neslyšel, ale nebyla nijak extra výrazná. Začal jsem si tedy hrát se sfotwarem a ekvalizérem. A to bylo další zklamání. Ekvalizér totiž výrazně zvuk prznil. Při aktivaci přednastaveného metalu byly výšky přeřvané a pištivé takovým způsobem, že to bylo opravdu nepříjemné. Zkusil jsem ještě pár svých tvrdších oblíbených kousků, bohužel se stejným výsledkem. Co bylo na poslech celkem fajn, to byl poklidný baladický soundtrack ze hry Death Stranding, který neobsahuje příliš výrazných prvků. Kvalitně si na headsetu bohužel hudbu neužijete.

Dle vyjádření HP je tento headset určen primárně k hraní a podle toho je vyroben a nastaven. Pravdou je, že hraní jsem si s nimi, až na nedostatky funkce sidetone, celkem užíval. Chlazení uší skutečně zpříjemňuje hodiny strávené uvnitř herních světů a během hry zvukové podání není špatné.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Související články

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama