Zadarmo a návykově – tipy na free online střílečky | Kapitola 4
Seznam kapitol
Co je lepšího, než si sednout po práci (po škole... ;-) k počítači a vystřílet se z mizerné nálady? Bez myšlenek, zbytečných příprav a v dobré kvalitě. V dalším díle seriálu „Zadarmo a návykově“ projdeme zajímavé střílečky, které si můžete užít s pěknou grafikou i na slabších strojích. Vsadíme se o cokoli, že si v dnešních tipech vybere opravdu každý!
Sci-fi střílečka PlanetSide 2 je situovaná do obrovského otevřeného světa, rozděleného na tři kontinenty – Amerish, Indar a Esamir, mezi nimiž se lze zcela volně pohybovat. Každý z těchto kontinentů je samozřejmě zcela jiný, na Amerishi převládá zelená flóra, Indar je spíše písečný a Esamir zase zamrzlý.

Rozdílné kontinenty spojuje pouze množství základen, jimiž jsou bez rozdílu pokryty. Tyto základny hráči musí obsazovat, čímž si podmaní dané území a budou odměněni zdroji. Prostřednictvím zdrojů se pak velice snadno dostanou k nejrůznějším speciálním věcičkám v čele s tanky, nebo letadly. To je určitě velice lákavé, problém je pouze v rychlosti respawnu tohoto exotického vybavení – čeká se na něj mnoho dlouhých minut.

Stejně jako u Tom Clancy´s Ghost Recon Online je tato hra orientovaná především na pokročilejší hráče, kterým není cizí plánování a důsledné dodržování přidělených úkolů. Bez toho se totiž k územím budete dopracovávat jen velice těžko, pokud se vám to vůbec podaří. Ulehčit vaše snažení by vám mohlo snad jen zcela intuitivní ovládání, které do krve přechází během několika málo minut.

Stejně jako u většiny dalších online akcí v začátku hry budete mít i zde možnost výběru třídy vašeho bojovníka – ostřelovač, lehký útočník a jeho těžká obdoba, medik a ženista. Každý z těchto bojovníků má vedle vlastního vybavení a z toho pramenícího vlastního bojového stylu přidruženou ještě unikátní vlastnost – například zneviditelnění, což hře dodává ještě větší šťávu. Pokud nelpíte na věrném ztvárnění skutečných bojových jednotek, titul PlanetSide 2 by vám mohl udělat radost. Jedinou jeho nevýhodou je vysoká hardwarová náročnost.
