@Alu
@elmer: V původním článku píšou, že to bylo vyfoceno pomocí TEMu a když vidím ten obrázek (bídné rozlišení), kde má zvětšený výřez cca 20nm, tak mohli jít klidně i na méně než 50kV. Kromě toho jsou metody, kdy lze preparát hluboce zachladit pomocí LN a použít krátkou expozici pouze na část preparátu. To by vysvětlovalo také to, že to preparát vydržel.
@DOC_ZENITH
@Jan Černý: jop, pokud vydržíte pár let než otestuju všechny své grafiky 8) , tak takovej total retro test bude zde [url]www.valkov.ic.cz[/url] Není to nic profi, jenom když už ty grafiky testuju, tak je škoda výsledky alespoň takto nezveřejnit...
@MajklGT
Naopak, mám radost, že je to zůženo na jednoho výrobce. Vždyť je tolik výrobců a tím pádem možnost soutěžit ještě xx krát :wink: A kromě toho pár grafik od Asusu mám včetně Asus 3DexPlorer-V3000 (Riva128) a i starší... 8)
@pidalin123
Pro pamětníky, pokud se nesoustředíme pouze na PC, tak za mě byla nejlekavější hra, co jsem kdy hrál Fractalus (Atari). Když na mě vyskočil zpoza obrazovky alien a bušil na ni tak, že jako praskla tak jsem čučel přesně tak :shock: No, ale to je víc než 20let zpět :)
[quote=RanDoMize]Trefné, do teď nevím, když to přeženu, jestli mají lidé v kině orgasmy z toho samého, co vidím já přes dvoje brýle (silné dioptrické + ty jejich), nebo jestli to díky tomu vnímám špatně, a proto nevidím takovou krásu, co oni. Tak jak to je? :idea:[/quote]
Řekl bych, že to každý vnímá jinak a štvě mě, že zrovna já to vnímám špatně :confused: Jsem sice nadšenec 3D stereoskopie, klidně s shutter glass, ale je to pořád beta, jak tu někdo psal. Mám několikery 3D brýle (2x eDimensional a 1x ASUS VR100) a se všemi mám stejný problém - ghosting effect, to znamená, že příliš kontrastní zobrazení na monitoru je vidět 2x. 3D efekt super, ale pouze do doby, než se zadívám na kontrastní předmět, pak se z toho akorát motá hlava. Někomu to ale nevadí a vůbec si toho nevšimne. Sice jsem ještě nevyzkoušel brýle 3D Vision, ale obávám se, že je to totéž. Rád bych si pořídil 3D ready DLP projektor + 3D Vision, ale mám obavu, že vyhodím dost peněz a výsledek tomu nebude odpovídat...
@jarod72pm
Nesouhlasím. Když půjdu do extrému, tak člověk vnímá téměř 180° FOV a z toho cca 120° FOV vnímá hloubku - binokulárně (bavíme se o 3D monitoru). 120° při vzdálenosti pouze 30cm odpovídá šířce panelu cca 1m. Rozumím tomu, že ostře vidím v tu chvíli pouze šířku asi 30cm, ale to odpovídá i realitě a té se chci ve hře přeci přiblížit? Co je okolo, stále vnímám velmi dobře. Takže palec nahoru pro velkou úhlopříčku, palec dolu pro tragické rozlišení. Zlaté eyefinety nebo 3Dvision surround.
Teprve pecka by byla, pokud by projektor podporoval také min 120Hz freq pro 3D vision. Při tomhle rozlišení a velikosti obrazu by to byl teprve zážitek 8) Ale asi jenom pro arabské šejky :confused:
@Tronic
Především 100Hz telka neznamená, že do ní půjde pustit 100Hz obraz z PC a už vůbec ne přes HDMI (50/60Hz). Pokud má telka d-sub (15pin VGA) tak to možná zvládne, ale například 100Hz plasma kterou mám, udělá max.75Hz a to je opravdu na shutterglass málo...
@Z. Obermaier
mrzí mě, že se výrobci nesnaží prosadit nějakou nečím zajímavějším, než jen x tá modifikace AA, která funguje nejlíp na papíře. Kdyby raději nVidia zprovoznila 3DVision i pro starší hry, které byly podporovány dřívějším 3DStereo. Pak by stačil i výkon lowendu pro staré pecky jako AvP Calssic :wink: Nebo teselovat objekty, které nejsou ve specifikaci DX11 (něco jako kdysi ATi Truform, ale lépe, ať se teselační jednotky v DX9/10 neflákají :wink: Rozšířit podporu Ambient Oclussion aby fungoval nejen v pár vybraných hrách. Nemluvě o PhysX akceleraci, které už je pouze pro parádu. Jsem rád aspoň za ten adaptivní Vsync.
srovnávat jestli mám 5% výkonu navíc nebo 20W méně je poněkud legračí. Zajímavější by pro mě bylo říci, pokud máte nVidii, tak si v téhle a téhle hře užijete proti konkurenci AO, pokud máte AMD, tak třeba... já nevím co má vlastně dnes AMD navíc? (možnost připojit víc než 3 monitory asi není velký trhák)
Škoda že není v testu běžně dostupná ATi HD5970 a přitom stále testujete GTX295, která už se nedá ani sehnat... Takhle to vypadá, že nejvýkonnější řešení má pořád jen nVidia a že neexistuje řešení, které si za všech podmínek poradí :confused:
[quote=RomanOn]samozrejme, preco preboha len asus? za to ze venovali cenu? no a co? Najstarsi disk sa tiez nehladal podla firmy ktora venovala cenu do sutaze..Asus nemal ziadny vyrazny vplyv na vyvoj prvotnych grafik, ak vobec nejaky. Podla mna totalne zabita sutaz...[/quote]
A proč ne Asus? Zrovna Asus vyráběl grafiky minimálně od počátků 3D a měl spoustu zajímavých řešení jako např Asus V3800 Deluxe (TNT2) nebo V7700 Deluxe (GF2GTS) s vlastním ovladačem pro podporou 3D s brýlemi Asus VR100. Nevím, jaký vliv na vývoj grafik si jinak představuješ, není to výrobce grafických čipů.
Téma historie grafických karet mám velmi rád a protože se sběratelstvím a testováním starých grafických karet nějakou dobu zabývám, tak mě vždy trochu zamrzí některé v článku neuvedené skutečnosti nebo nepřesnosti. Určitě bych uvedl u Radeonu 8500, že už v té době obsahoval HW teselační jednotku, kterou ATi propagovala pod názvem Truform a využití této technologie např. v Morrowindu nebo RTC:Wolfenstain, pěkně vyhladilo tehdejší hrubé polygonové sítě. Dále bych poprosil autora, aby si opravil obrázek u ATi Rage 3D z r.1996, na obrázku je totiž normální ATi Rage Pro (před přejmenováním na Rage Pro Turbo :wink: ). Ohledně obrázků, jistě by bylo zajímavější použít namísto průmyslových Elsa Erazor LT, nebo té noname GeForce256 SDR :confused: , obrázky tehdejších pořádných Creative 3D Blaster Annihilator nebo Asus AGP-V6600 Deluxe (GeForce 256 SDR). A ta Savage 2000, co to je? Normální Savage 2000 je obsypaná 8mi paměťovými čipy. Nebo u GeForce 4, by slušelo tehdejší balení v hliníkovém kufru, když už nemohli konkurovat ani cenou ani výkonem, proti tehdejší R9500 :) Jinak prima refresh Mirkova a No-X článku, těším se na pokračování, snad to bude více objevné :wink:
[quote=LockyD]Jen pro upřesnění, začínal jsem na S3 Trio 3D, historicky velmi významná karta, stála pár stovek a pařil jsem na ní i Unrela :)[/quote]
Na S3 Trio3D se dalo pařit ledacos, ale pouze v případě, že to podporovalo software 3D, protože hardware Tria3D, nautáhnul žádnou hru. Vlastě jednu ano, Descent v 320x200 :)
[quote=Tomáš Šulc]Místo zajímavých cen však společnost karty prodávala za stejné ceny jako konkurence a raději výrazně zvýšila svoje zisky. Není přitom žádný důvod domnívat se, že by konkurenční AMD jednalo jinak..[/quote]
tak důvod by byl, protože už se tak i stalo, viz kapitola o HD4000 :wink:
[quote=Tomáš Šulc]Zatímco cena GeForce GTX 280 se v době vydání (červen) pohybovala okolo dvanácti tisíc korun s daní, o měsíc mladší Radeon HD 4870 byl ke koupit za cenu lehce přes pět tisíc[/quote]
@vlask
Tak to bylo těsné, moje Asus Mach64CT začínala 5B :( a hromada mích dalších Asusů od roku 1997 až po HD4870, které jsem ilustračně zaslal k vítěství pochopitelně pomoci nemohla :roll: Ano, člověka s Asusem z roku 1993 znám také. Asi nesleduje PCT :confused:
@Nalim27
To že jsou AMD méně výkonné a mají větší spotřebu je jasné. Ale nechápu jak je možný tak velký rozdíl. Např zmíněný 3770K vs Phenom II X4 980. Celá sestava s AMD má o 109W větší spotřebu :!: Přitom pokud by jelo AMD na max TDP 125W tak je to vs naměřených 80W u 3770K rozdíl pouze 45W
Co žere těch zbývajících 64W ? Chipset? To snad ne...
Vždyť je to přetaktovaná GeForce 9800 GX2, akorát na jednom pcb. Kdyby raději udělali duální GeForce 240, mohli mít nejvýkonnější DX 10.1 řešení od Nvidie, alespoň na pár dní než vyjde Fermi :lol: