19-palcu-v-testu-aneb-sedm-konkurentu-v-primem-souboji-cast-1
PCTuning Článek

19 palců v testu aneb sedm konkurentů v přímém souboji - část 1.

Kuchař Martin

Kuchař Martin

8. 2. 2007 02:00 47

Seznam kapitol

1. Úvod 2. ASUS MB19 - seznámení 3. BENQ FP93G - seznámení 4. Fujitsu Siemens A19-2A - seznámení
5. LG L1982U-BF - seznámení 6. NEC 195VXM+ - seznámení 7. Neovo M19 - seznámení 8. Samsung Syncmaster 920N - seznámení

Jistě jste si všimli, že se na našem webu věnujeme i recenzím LCD monitorů, které prověřujeme velmi přesnou metodou založené na optické sondě. V poslední době byly ale na pořadu jednotlivé recenze vždy jednoho panelu a tak jsme se rozhodli udělat pro Vás "naše milé čtenáře" i něco navíc. 19'' panely patří neustále mezi nejžádanější spektrum kupovaných LCD a tudíž právě megatest v této kategorii bude pro Vás jistě velmi přínosný.

Reklama
Reklama

Za dobu fungování našeho webu zde doposud nebyl žádný přímý souboj několika LCD a tudíž je dnešní recenze tak trochu výjimečná. Rozhodli jsme se pro ni z toho důvodu, neboť po Vánocích šla cena veškerého HW o několik procent (někdy až desítek) dolů a tudíž se blíží ten pravý okamžik pro nákup nového vybavení.

V dnešním článku proti sobě postavíme celkem sedm devatenácti palcových LCD panelů, které se svými parametry navzájem velmi podobají (1280x1024 + TN matrice) a zásadní odlišnosti nalezneme tedy především v oblasti designového provedení a nebo dodatečné výbavě jako jsou například reproduktory apod. Jelikož by ale celý test spolu se seznámením s panely byl velmi rozsáhlý a mohl na čtenáře působit matoucím dojmem rozhodli jsme se, že jej rozdělíme do dvou částí. Dnes Vám tedy přinášíme kompletní seznámení se všemi sedmi kandidáty - ukážeme si možnosti polohování, podíváme se na ovládací tlačítka a nezapomeneme nahlédnout ani na možnosti připojení.

19 palců v testu aneb sedm konkurentů v přímém souboji - část 1.

Zítra si pak ukážeme, jak jednotlivé panely dopadly v testech - samozřejmě bude obsažen test odezvy, podsvícení, stability kontrastu a věrnosti barevného podání, které naši čtenáři již velmi dobře znají z předešlých recenzí jednotlivých LCD. Jako poslední kapitola v zítřejším článku pak bude celkové porovnání všech testovaných modelů a samozřejmě nezapomeneme ani na vyhlášení jednotlivých medailových pozic.

Pevně věříme, že pro Vás bude tento "mega-test" přínosný a obohatí Vás o cenné informace, které při nákupu nového LCD hrají zásadní roli. Nyní už se vrhneme na představení jednotlivých modelů.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning