3d-analyze-directx9-na-directx7-karte
Hardware Článek 3D-Analyze: DirectX9 na DirectX7 kartě?

3D-Analyze: DirectX9 na DirectX7 kartě? | Kapitola 7

Jahoda Miroslav

Jahoda Miroslav

20. 8. 2003 00:00 43

Seznam kapitol

1. Co je vlastně 3D-Analyze a jak ho stáhnout? 2. První použití 3DA a 3D aplikace s vypnutým renderingem 3. První použití 3DA a 3D aplikace s vypnutým renderingem - pokračování 4. Spuštění aplikací s vyžadovanou HW TnL jednotkou, pixel shadery apod.
5. Další zajímavé možnosti 3DA 6. Výčet všech funkcí 3D-analyze 7. Zhodnocení

Možná jste už o této utilitce slyšeli, možná ji už používáte, ale možná o ní slyšíte poprvé a to by při její užitečnosti byla určitě škoda! V článku se pokusím tak trochu spojit recenzi s návodem, takže i ti z vás, kteří program znají, ale nenaučili se ho ještě používat, zde jistě najdou mnoho zajímavého. Hlavně pro vlastníky karet ze série Voodoo či KYRO je tento program doslova nutností, chtějí-li alespoň spustit moderní hry. Stejně tak i vlastníkům starších GeForce anebo Radeonů bez podpory Pixel Shaderů se bude jistě hodit, ale má i mnoho zajímavých funkcí pro majitele těch nejmodernějších 3D akcelerátorů anebo pro ty, co je hlouběji zajímá dnešní počítačová 3D grafika anebo chtějí ladit a měřit výkon.

Reklama

Jak je vidět, 3D-analyze je i přes svou velikost opravdu nabitý rozličnými funkcemi. Mezi nejužitečnější patří emulace HW TnL, cube map anebo NUL-rendering pixel shaderů, což i majitelům starších her může v některých případech pomoci alespoň spustit novější tituly her, ale i třeba benchmarků či dem. Schválně píši "může v některých případech", protože 3D-analyze prostě nefunguje na všechny aplikace. Někdy i přes zatrhnutí volby vynutit úpravu dll vůbec nefunguje a někdy vám zase i všechny jeho možnosti nepomohou překlenout limitovanost použitým hardwarem.

Může však také pomoci každému, kdo má zájem o grafické karty či o 3D enginy obecně nebo měření výkonu a nechce se mu zrovna psát vlastní program, který zapíná třeba drátový model anebo zachycuje programový kód shaderů. Poslední skupinou uživatelů jsou hráči různých her, jimž 3DA nabídne několik oprav bugů, které kazí jejich oblíbenou hru a jsou způsobeny nejčastěji ovladači (mluvím teď o odstranění neopodstatněného potrhávání (stuttering) i na nových kartách anebo o opravách pro hry NOLF2, LOTR, Mafia apod. především pro karty VooDoo a KYRO).

Každopádně utilita nám nabízí širokou paletu funkcí a i když hodně z nich zůstává řešeno třeba jen NUL-renderingem (nikoli emulací), ne vše funguje na 100% a byla by třeba častější aktualizace , tak musíme vzít v potaz, že program je úplně zadarmo a může být opravdu velice užitečný. Proto jsem se rozhodl udělit čestné ohodnocení.

3D-Analyze: DirectX9 na DirectX7 kartě?
i Zdroj: PCTuning.cz

Srpen 2003, 3D-Analyze 2.16a, česká verze

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama