PCTuning Článek

Acer Aspire One 751hr - netbook nebo notebook?

tomas-sulc
Tomáš Šulc
2. 7. 2009 23:00 14 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Acer Aspire One 751hr - hardware 2. Design, materiály, rozměry 3. Baterie, klávesnice, touchpad 4. Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 5. Zvuk, chlazení, záruka 6. Testy TFT displeje
7. Testy procesoru 8. Testy operační paměti 9. Testy grafické karty - standardní 10. Testy pevného disku 11. Test výdrže baterie 12. Vyhodnocení a závěr

Ačkoliv se to některým výrobcům hardwaru nelíbí, na trh se pomalu dostává další generace netbooků. Je opět o něco větší, luxusnější a také o něco dražší. Tentokrát mají úhlopříčku do 12" a na jeden takový kousek jsme se dnes podívali. Acer Aspire One 751hr nabízí mimo jiné výborný LED displej s rozlišením 1366 × 768 px.

Reklama
Reklama

Vstupy/výstupy


-pro zvětšení klikněte-

Na levém boku je ethernet, konektor pro zdroj, dvojice USB a audio konektory.


-pro zvětšení klikněte-

Na druhé straně je čtečka paměťových karet, třetí USB port, otvor pro zámek Kensington a analogový výstup na monitor.


-pro zvětšení klikněte-

Na zadní straně není kvůli přečnívajícímu akumulátoru nic.


-pro zvětšení klikněte-

Stejně tak na přední hraně nenajdete žádné konektory. Celkově jsem byl s rozmístěním portů naprosto spokojen.

Webová kamera

Integrovaná webová kamerka má sice jen základní VGA rozlišení 640 × 480 px, ale v praxi to při internetové komunikaci nijak nevadí. Hlavní je, že při slušeném osvětlení má má kamera plynulý obraz a velmi nízkou odezvu. Bohužel čím méně světla, tím jdou parametry dolů a večer pod malou lampičkou se už obraz kamery hodně trhá. Kvalitu obrazu můžete posoudit sami ze dvou fotek.


-pro zvětšení klikněte-

Operační systém

Jako ke všem netbookům máte i u tohoto stroje na výběr ze dvou operačních systémů: Windows XP Home a freewarový Linux. Naše verze měla předinstalované Windows a systém byl zálohovaný dvojím způsobem. Jedna záloha je na ukrytém diskovém oddílu a kromě toho najdete v balení ještě recovery DVD.

Příslušenství

Příslušenství patří k těm chudším. Najdete v něm jen několik manuálů, CD s ovladači a zkušební verzi Microsoft Office.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning