PCTuning Článek

Acer Aspire One 751hr - netbook nebo notebook?

tomas-sulc
Tomáš Šulc
2. 7. 2009 23:00 14 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Acer Aspire One 751hr - hardware 2. Design, materiály, rozměry 3. Baterie, klávesnice, touchpad 4. Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 5. Zvuk, chlazení, záruka 6. Testy TFT displeje
7. Testy procesoru 8. Testy operační paměti 9. Testy grafické karty - standardní 10. Testy pevného disku 11. Test výdrže baterie 12. Vyhodnocení a závěr

Ačkoliv se to některým výrobcům hardwaru nelíbí, na trh se pomalu dostává další generace netbooků. Je opět o něco větší, luxusnější a také o něco dražší. Tentokrát mají úhlopříčku do 12" a na jeden takový kousek jsme se dnes podívali. Acer Aspire One 751hr nabízí mimo jiné výborný LED displej s rozlišením 1366 × 768 px.

Reklama
Reklama

Design

S designem byli u Aceru konzervativní. Vytvořili proto moderně vypadající, avšak v dnešní době nepříliš originální stroj s oblými hranami v kombinaci stříbrné, černé a šedé barvy. Kromě této standardní barevné kombinace však Acer nabízí ještě velmi pěkné červené a modré provedení své novinky.

Materiály/provedení

V kategorii netbooků okolo deseti tisíc korun se nedá čekat o mnoho více než plastové provedení (výjimkou budiž kovový HP MiniNote 2140). Toho se drží i Acer a celý Aspire One je proto plastový (matné provedení okolo klávesnice a lesklé víko). Pozitivní je, že plasty nepůsobí levným dojmem, nicméně na hrubé zacházení to určitě není.

Po stránce dílenského zpracování jsem byl spokojen. Všechny hrany jsou oblé, spoje sedí a snad až na detaily v podobě levně působících vypínačů k WiFi a Bluetooth nenajdete nic, co by vám mohlo vadit.

Kloub u LCD

Dva panty LCD panelu mají i přes nízkou hmotnost celého stroje poměrně silnou vůli, takže pro otvírání a zavírání displeje budete potřebovat obě ruce. Na druhou stranu displej drží ve všech polohách poměrně pevně, což je jen dobře. Jištění víka po zaklapnutí je řešeno dvěmi magnety ukrytými v rámečku displeje.

Rozměry

Společně s tím, jak rostou rozměry netbooků. roste pomalu i hmotnost. Doba kilových netbooků už je sice pryč, ale na své rozměry je nový Acer poměrně lehký. Přeci jen 1,35 kg při 11,6" displeji není až tak mnoho a se zdrojem je hmotnost celého netbooku jen okolo 1,6 kg, což zas tak mnoho není.

Co se týče rozměrů, tak v kategorii netbooků patří Aspire One 751hr spíše k těm větším, za což může především poměrně velká 6článková baterie. Nicméně v praxi zase necelých 30 cm na šířku a 21 na délku tolik není a netbook schováte bez problémů do každého batohu.

Víko


-pro zvětšení klikněte-

Víko je vyrobené z lesklého plastu a je na něm pouze logo Acer v rohu.

Spodní kryt


-pro zvětšení klikněte-

Spodní část šasi v sobě má velké množství otvorů pro zlepšení chlazení a také několik krytek pro snadný přístup k RAM, pevnému disku a WiFi modulu.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning