PCTuning Článek

Acer Aspire One 751hr - netbook nebo notebook?

tomas-sulc
Tomáš Šulc
2. 7. 2009 23:00 14 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Acer Aspire One 751hr - hardware 2. Design, materiály, rozměry 3. Baterie, klávesnice, touchpad 4. Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 5. Zvuk, chlazení, záruka 6. Testy TFT displeje
7. Testy procesoru 8. Testy operační paměti 9. Testy grafické karty - standardní 10. Testy pevného disku 11. Test výdrže baterie 12. Vyhodnocení a závěr

Ačkoliv se to některým výrobcům hardwaru nelíbí, na trh se pomalu dostává další generace netbooků. Je opět o něco větší, luxusnější a také o něco dražší. Tentokrát mají úhlopříčku do 12" a na jeden takový kousek jsme se dnes podívali. Acer Aspire One 751hr nabízí mimo jiné výborný LED displej s rozlišením 1366 × 768 px.

Reklama
Reklama

Baterie


-pro zvětšení klikněte-

Akumulátorem vás Acer více než potěší. Jako jeden z mála výrobců totiž ke svému netbooku dává klasickou 6článkovou baterku s kapacitou 54 Wh. To není na poměry klasického notebooku mnoho, jenže tady máme úsporný procesor se spotřebou 2 Watty, čipset s TDP 2,5 W, úporný LED displej... Sám výrobce se chlubí výdrží až osm hodin. No uvidíme.

Zdroj

Nízkému odběru celého stroje odpovídá i zdroj, který patří k těm nejmenším. Má totiž maximální výkon pouhých 30 Wattů, což úplně dostačuje. Při běžném provozu je sotva vlažný v maximální zátěži je jen mírně teplý.

Klávesnice


-pro zvětšení klikněte-

S klávesnicemi mi v poslední době dělají výrobci netbooků radost. Zatímco na prvních Eee PC 701 musel člověk psát pomalu jako na mobilním telefonu, poslední netbooky mají dobré, plně použitelné klávesnice. Tento není výjimkou. Rozměry stejné jako u 12" notebooku využil Acer naplno a osadil velkou klávesnici s maximální možnou šířkou. Klávesnice je proto stejná téměř identická s tou u běžných notebooků a je radost na ní psát. Při psaní se prohýbá jen velmi málo a hlavně je příjemná na dotek. Jedinou výtku směřuji jako obvykle na kurzorové šipky, které mají jen poloviční velikost a nejsou vydělené.

Touchpad

Velká klávesnice se bohužel podepsala na touchpadu, jehož výška by rozhodně mohla být větší. Takto musíte v praxi hodně často přehmatávat, což není zrovna pohodlné. Touchpad vás naopak příjemně překvapí dalšími funkcemi. Kromě scrollování pomocí obvyklých proužků s ním lze také zoomovat (dva prsty na prostředku touchpadu jsou od sebe) a umí ještě foward/backward (tři prsty u sebe). Inspirace MacBooky je znát na první pohled.

Tlačítka by mohla být podobně jako touchpad o něco větší a také kvalitnější. Jsou totiž tvořena z jednoho kusu plastu, takže se nedají zmáčknout na středu a stisk není úplně příjemný jako u jiných laptopů (skvělá jsou například gumová tlačítka u HP).

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning