PCTuning Článek

Aerocool monitoring – aneb tři panely v testu

Jan Štěpánek
Jan Štěpánek
19. 5. 2009 22:00 12 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Opravdu jen monitoring? 2. 3x AeroCool 3. AeroCool EasyWatch 4. AeroCool DoubleBay Modern-V 5. AeroCool FP-01 6. Závěrečné zhodnocení

Už je tomu opravdu hodně dlouho, co se na našich stránkách objevila nějaká recenze monitorovacího panelu. Což je určitě škoda, jelikož tyto panely a regulátory jsou mezi uživateli velmi oblíbené a v současnosti jich na trhu najdeme obrovské množství. Dnešní článek tedy tento nedostatek napravuje a to rovnou trojící panelů od značky AeroCool.

Reklama
Reklama

Jak jsem uvedl na úvodní straně, tak do dnešního testu se sešly hned tři kousky monitorovacích panelů od společnosti AeroCool. Tohoto výrobce asi netřeba nijak dlouze představovat, bezpochyby každý z vás se již setkal s některým z jeho produktů, ať už je jednalo o chladiče či ventilátory. Zejména však v kategorii regulace a monitoringu se jedná o jednoho z nejvýznamnějších producentů těchto zařízení. U většiny prodejců počítačových komponent naleznete v ceníku alespoň jeden z jeho panelů. Některé jsou na trhu dokonce už několik let, některé prošly modernizací, některé jsou však pořád vyhovující v původním provedení.

AeroCool PowerWatch - legendární multifunkční panel, který je na trhu úspěšně již několik let.

My máme dnes možnost vyzkoušet tři nejnovější produkty této formy. Přesněji se jedná o model AeroCool EasyWatch, AeroCool DoubleBay Modern-V a nejdražší z nich potom AeroCool FP-01. V podstatě můžeme říci, že tyto panely zabírají širší základní cenové spektrum, které jsou povětšinou zákazníci ochotni za tento typ výrobku zaplatit. Nejlevnější ze jmenovaných totiž pořídíme již od tří set korun. Cena nejdražšího se pak blíží ke hranici jednoho tisíce. Výrobce však nabízí i několik dražších modelů, k jejich otestování se třeba dostaneme i v budoucnu. Nutno poznamenat, že se panely neliší jenom cenou, ale především také velikostí a způsobem zpracování, i když funkčně jsou velmi podobné.

Nyní se však již pojďme podívat na balení, ať od sebe panely navzájem rozeznáme. Výrobce totiž samozřejmě používá podobný design obalů pro většinu svých výrobků, což je bezpochyby logické. Nicméně AeroCool Modern-V a FP-01 mají dokonce i stejný rozměr kartonového obalu. Na EasyWatch zbyla už jen menší krabička, která však samozřejmě dostačuje. Na čelní straně všech tří obalů je vyobrazen produkt a samozřejmě i jeho název. U EasyWatch se zde i dozvíte, jaké barevné provedení si domů nesete. Zbylé plochy kartonových obalů slouží k propagačním heslům a podrobnějším informacím o produktech, což je asi zbytečné zmiňovat. Proto pojďme vybalit jednotlivé panely.

Všechny tři jsou uloženy ve slídovém pouzdře, které je má chránit před poškozením, což bylo v našem případě potřeba, jelikož přepravní služba se s balíčkem příliš nemazlila. Ochrana naštěstí fungovala, panely nejsou nijak poškozené. Mimo samotného panelu je vždy v krabici ještě nějaké to příslušenství a manuál. Nečekejte však češtinu, budete se muset spokojit s angličtinou nebo jedním z dalších asi 5 jazyků. Poměrně mě však zaskočilo, že výrobce příliš nepoužívá ilustrací, které by k pochopení všech funkcí i pro lidi s neznalostí uvedených jazyků byly bezpochyby přínosné.

V tuto chvíli tedy nezbývá, než využít přiložených upevňovacích šroubů, oddělat záslepky na case a přistoupit k instalaci. Ta samozřejmě není nijak složitá a věřím, že většina z vás jí zvládne i bez otevření manuálu. Já se tedy pokusím v tuto chvíli na panely zaměřit podrobněji a především jednotlivě.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning