PCTuning Článek

Asus G71V - mamut na práci a zábavu

Tomáš Šulc
Tomáš Šulc
17. 7. 2009 03:00 15 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Asus ROG G71V - hardware 2. Design, materiály, rozměry 3. Baterie, klávesnice, touchpad 4. Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 5. Zvuk, chlazení, záruka 6. Testy TFT displeje
7. Testy procesoru 8. Testy operační paměti 9. Testy grafické karty - standardní 10. Testy pevného disku 11. Test výdrže baterie 12. Vyhodnocení a závěr

Ačkoliv jsou notebooky především přenosné počítače na denní nošení, je mezi nimi jedna kategorie, která do toho úplně nezapadá. Před časem jsme vám přinesli test obřího Lenova W700ds s dvěmi displeji, dnes se podíváme na podobný stoj, avšak mířený na běžného uživatele, který stojí polovinu, co zmíněné Lenovo.

Reklama
Reklama

Asus Republic of Gamers G71V

A jsme v závěru dnešního testu. Takže jak se mi Asus G71V ze série Republic of Gamers líbil? Hlavní (a v podstatě také jedinou) zbraní tohoto obříka je hardwarová výbava: čtyřjádrový procesor s možností přetaktování, 17" Full HD displej, Blu-ray mechanika, dvojice 7200ot./min pevných disků s možností zapojení do RAID, 4 GB přetaktovaných DDR3 pamětí, TV Tuner, batoh v příslušenství, malý stavový displej u klávesnice... to vše v tomto notebooku najdete. Výsledek je ten, že například sledování 1080p filmu s 5.1 audiem večer v posteli je skvělý zážitek.

Zápory jsou také poměrně jasné a jde o nevýhody výkonného hardwaru, tedy vysoká cena notebooku (45 tisíc korun s daní), mizerná výdrž na baterky a obrovské rozměry a hmotnost celého počítače.

Shrnutí

Asus Republic of Gamers G71V je notebook z nejvýkonnější a největší kategorie. Není to proto stroj vhodný na každodenní přenášení, ale jen na občasné nošení. Je výbornou volbou pro uživatele, kteří se pravidelně (nejlépe autem) pohybují mezi dvěmi místy a potřebují mít s sebou dostupný počítač s vysokým výkonem (tedy například student pendlující mezi domovem a kolejemi). Naopak jako klasický přenosný počítač k dennímu nošení do práce či školy tento stroj neobstojí. Jeho rozměry a hmotnost jsou zkratka příliš velké.

Jen ta cena by mohla být nižší, záleží však na úhlu pohledu. V absolutních číslech je 45 tisíc s DPH prostě moc a do přenosného počítače je bude ochoten investovat jen málokdo, na druhou stranu hardwarové vybavení tohoto stroje je opravdu fantastické a kdekdo nemá takový hardware ani ve svém domácím počítači, natož v notebooku. Ani poměr cena/výkon proto, myslím, není vůbec tak špatný, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Asus Republic of Gamers G71V

Klady Zápory
+ přetaktovaný čtyřjádrový procesor - vyšší cena
+ Full HD displej + Blu-ray - obří rozměry a hmotnost
+ 2× 320 GB 7200rpm HDD RAID 0 - mizivá výdrž baterie
+ příslušenství (batoh, TV Tuner...) - není vhodný na hry
+ skvělý na filmy (audio, v klidu tichý)  

Orientační cena včetně DPH: 45 000 Kč

Poděkování

Na úplný konec bych ještě rád poděkoval společnosti Asus, která do testu notebook zapůjčila.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning