PCTuning Článek

Asus G71V - mamut na práci a zábavu

Tomáš Šulc
Tomáš Šulc
17. 7. 2009 01:00 15 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Asus ROG G71V - hardware 2. Design, materiály, rozměry 3. Baterie, klávesnice, touchpad 4. Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 5. Zvuk, chlazení, záruka 6. Testy TFT displeje
7. Testy procesoru 8. Testy operační paměti 9. Testy grafické karty - standardní 10. Testy pevného disku 11. Test výdrže baterie 12. Vyhodnocení a závěr

Ačkoliv jsou notebooky především přenosné počítače na denní nošení, je mezi nimi jedna kategorie, která do toho úplně nezapadá. Před časem jsme vám přinesli test obřího Lenova W700ds s dvěmi displeji, dnes se podíváme na podobný stoj, avšak mířený na běžného uživatele, který stojí polovinu, co zmíněné Lenovo.

Reklama
Reklama

Design

Vypnutý vypadá Asus G71V celkem dobře. Kombinace červené a černé se mi líbí (s čímž nemusí všichni souhlasit) a nic nesvědčí tomu, že byste měli mít tu čest s "vytuněným" notebookem. Jen ty příliš lesklé plasty bych oželel, je to přesně ten typ, na kterých jsou vidět všechny otisky prstů.

Po zapnutí začne hezky provedený stroj hrát všemi barvami. Vše můžete samozřejmě ovládat a nastavovat různé režimy od svícení přes blikání až po svícení podle aktuálního vytížení procesoru. U předních "světlometů" lze navíc měnit barvu. Zda je to hezké či ne, už posuďte sami. O něčem myslím svědčí, že proti minulé generaci velkého G70 zůstala světel asi polovina.

Materiály/provedení

Materiály jsou proti minulé generaci bohužel krokem zpět. Zatímco minulá generace měla z části hliníkovou šasi, nová G71čka je čistý plast na všechny způsoby. Plasty jsou větší části lesklé, z menší matné. Ty lesklé jsou bohužel dost nepraktické, protože jsou na nich vidět všechny otisky prstů a nečistoty, což platí zejména o víku.

K dílenskému zpracování nemám větších výhrad. Sice by se našlo pár detailů, které bych si dovedl představit i v o něco lepším provedení, ale všechny klíčové spoje udělané dobře a přesně sedí.

Kloub u LCD

LCD panel je sice těžký, takže dvojice pantů má tuhý odpor, ale základna stroje je ještě těžší, takže se s displejem dá pohodlně manipulovat i jednou rukou. Ve zvolené pozici drží výborně a i maximální úhel otevření cca 170° by měl bohatě stačit každému. Co se jištění po zaklapnutí týče, zvolil výrobce kvůli vyšší hmotnosti panelu klasické mechanické uchycení pomocí západek.

Rozměry

Přemýšlím, zda se stroj, který má na šířku přes 40 cm, na délku dalších 30 a včetně zdroje je jeho hmotnost okolo pěti kilogramů, dá ještě označit jako notebook. Ne vážně, série G71 rozhodně není z běžných přenosných laptopů, které byste si mohli denně brát do školy či do práce. Tohle je notebook vhodný tak na přenášení po bytě a jednou za týden se dá převést autem někam na víkend či dovolenou. Případně se dá použít i pro studenty pravidelně pendlující mezi domovem a kolejemi (nicméně na přednášky si jej asi nevezmete).

Víko


-pro zvětšení klikněte-

Plastové víko se leskne jako zrcadlo a najdete na něm loga Asus a ROG.

Spodní kryt


-pro zvětšení klikněte-

Spodek notebooku je také plastový a kromě nálepek výrobce a otvorů pro větrání si všimněte hnědé kulaté síťky. Pod ní je ukryt subwoofer. Že by po delší době notebook, který slušně hraje?

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning