PCTuning Článek

Asus G71V - mamut na práci a zábavu

Tomáš Šulc
Tomáš Šulc
17. 7. 2009 03:00 15 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Asus ROG G71V - hardware 2. Design, materiály, rozměry 3. Baterie, klávesnice, touchpad 4. Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 5. Zvuk, chlazení, záruka 6. Testy TFT displeje
7. Testy procesoru 8. Testy operační paměti 9. Testy grafické karty - standardní 10. Testy pevného disku 11. Test výdrže baterie 12. Vyhodnocení a závěr

Ačkoliv jsou notebooky především přenosné počítače na denní nošení, je mezi nimi jedna kategorie, která do toho úplně nezapadá. Před časem jsme vám přinesli test obřího Lenova W700ds s dvěmi displeji, dnes se podíváme na podobný stoj, avšak mířený na běžného uživatele, který stojí polovinu, co zmíněné Lenovo.

Reklama
Reklama

Baterie


-pro zvětšení klikněte-

V balení sice najdete nadstandardní 8článkový akumulátor s kapacitou 75 Wh, ale ani tak vysokou výdrž nečekejte, protože dva pevné disky, čtyřjádrový procesor, 17" panel bez LED podsvícení či plnohodnotná grafická karta už něco spapají. Dvě hodiny výdrže proto budou velký úspěch.

Zdroj

Velkému notebooku odpovídá také velký zdroj. Má výkon celých 120 Wattů, jeho hmotnost je téměř jeden kilogram a v batohu zabere docela dost místa.

Klávesnice


-pro zvětšení klikněte-

S klávesnicí jsem byl vcelku spokojen. Jde o model se starším designem s dělenými klávesami, ale píše se na ní vcelku dobře, klávesnice se při psaní neprohýbá a stisk jednotlivých kláves je příjemný. Nicméně trochu neprakticky je vyřešený numerický blok s přeskládanými klávesami a zmenšené šipky, přičemž na obojí by bylo místa dost, klávesnice je na celkové rozměry stroje poměrně malá.

Nad klávesnicí je ještě jeden velký multimediální blok. Nejprve se věnujme dotykovým tlačítkům. Ty jsou celkem čtyři a slouží pro spouštění Asus aplikací, například softwaru pro přetaktování procesoru.

V levé části bloku je zase displej, který potěší zejména hráče a PC nadšence. Jde o panel podobný těm, které najdeme například na herních klávesnicích Logitech. Displej umí zobrazit stav baterky, vytížení procesoru a RAM či také umí oznámit, že vám došel nový email/MSN zpráva.

Touchpad

Touchpad je vzhledem k celkovým rozměrům notebooku dost malý, což je ještě zvýrazněné velkým displejem s rozlišením 1920 × 1200 px. V praxi proto budete muset velmi často přehmatávat, což může být dost otravné. Jinak je příjemný na dotek a na boku nechybí ani obvyklý scrollovací proužek. Tlačítka jsou naopak dostatečně velká a dobře se mačkají po celé ploše.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning