PCTuning Článek

Asus G71V - mamut na práci a zábavu

tomas-sulc
Tomáš Šulc
17. 7. 2009 01:00 15 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Asus ROG G71V - hardware 2. Design, materiály, rozměry 3. Baterie, klávesnice, touchpad 4. Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 5. Zvuk, chlazení, záruka 6. Testy TFT displeje
7. Testy procesoru 8. Testy operační paměti 9. Testy grafické karty - standardní 10. Testy pevného disku 11. Test výdrže baterie 12. Vyhodnocení a závěr

Ačkoliv jsou notebooky především přenosné počítače na denní nošení, je mezi nimi jedna kategorie, která do toho úplně nezapadá. Před časem jsme vám přinesli test obřího Lenova W700ds s dvěmi displeji, dnes se podíváme na podobný stoj, avšak mířený na běžného uživatele, který stojí polovinu, co zmíněné Lenovo.

Reklama
Reklama

Kvalita zvuku a reproduktorů

Vestavěné 4.1 reproduktory (dva zepředu, dva nad klávesnicí a subwoofer zespodu) nakonec splnily moje očekávání. I na vyšší hlasitosti hrají poměrně slušně, i když výškách se občas nějaká ta chyba objeví. Samozřejmě s kvalitními plnohodnotnými reproduktory se zvuk srovnávat nedá, ale osobně jsem se například večer v posteli díval na Blu-ray disku na Matrix s 5.1 zvukem a zážitek byl (v rámci možností) vynikající.

Chlazení - provedení

 -pro zvětšení klikněte-
-pro zvětšení klikněte-

Chlazení celého počítače zajišťuje jen jeden aktivní chladící okruh. Ten sbírá teplo od procesoru, čipsetu a grafické kary a přenáší jej na pasiv, který profukuje malý ventilátor. Ostatní komponenty jsou chlazené pouze pasivně, například pevné disky jsou proto osazené v samostatných šachtách.

  V klidu V zátěži
Procesor 43 °C 56 °C
Grafická karta 55 °C 78 °C
Pevný disk 38 °C 43 °C

Teploty grafické karty jsou sice poměrně vysoké, ale nejde o žádné tragické hodnoty, ze kterých byste měli mít obavy. Ostatní teploty jsou naprosto v pořádku. Nejdůležitější je, že šasi ani v dlouhodobé zátěži nikde netopí, odvod tepla je vyřešen dobře.

Chlazení - hlučnost

Kancelářská práce ve Windows

Úsporné režimy fungují bez problémů, takže při nenáročné kancelářské práci se notebook opravdu brutálně podtaktuje. Výsledek je ten, že ventilátor jede na minimální otáčky a celý stroj je překvapivě tichý, což mne příjemně překvapilo.

Hraní počítačových her

V zátěži to je pochopitelně horší. Při překročení určité teploty se ventilátor přepne do vyššího režimu a začne výrazně bzučet. Při běžném denním provozu se na to dá zvyknout a ventilátor ignorovat, ale při hraní večer v posteli to není zrovna příjemné a osobně doporučuji velká sluchátka přes uši.

Záruka

Jako obvykle Asus dává pouze záruku stanovenou zákonem, tedy standardní dva roky, notebook posíláte do servisu, který má na vyřízení 30 dní. Žádnou možnost připojištění Asus nenabízí.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning