PCTuning Článek

Asus G71V - mamut na práci a zábavu

Tomáš Šulc
Tomáš Šulc
17. 7. 2009 03:00 15 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Asus ROG G71V - hardware 2. Design, materiály, rozměry 3. Baterie, klávesnice, touchpad 4. Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 5. Zvuk, chlazení, záruka 6. Testy TFT displeje
7. Testy procesoru 8. Testy operační paměti 9. Testy grafické karty - standardní 10. Testy pevného disku 11. Test výdrže baterie 12. Vyhodnocení a závěr

Ačkoliv jsou notebooky především přenosné počítače na denní nošení, je mezi nimi jedna kategorie, která do toho úplně nezapadá. Před časem jsme vám přinesli test obřího Lenova W700ds s dvěmi displeji, dnes se podíváme na podobný stoj, avšak mířený na běžného uživatele, který stojí polovinu, co zmíněné Lenovo.

Reklama
Reklama

Vstupy/výstupy


-pro zvětšení klikněte-

Na levém boku je výstup na anténu, dvojice USB portů, FireWire, čtečka paměťových karet a optická mechanika.


-pro zvětšení klikněte-

Na druhé straně je ExpressCard slot, vypínač k WiFi, audio konektory a další dva USB porty.


-pro zvětšení klikněte-

Zezadu je zdířka pro zdroj, vývod chlazení, výstupy na monitor (HDMI a d-sub), eSATA port, ethernet a otvor pro zámek typu Kensinsgton.


-pro zvětšení klikněte-

Zepředu není nic.

Webová kamera

Ve víku najdete také webovou kameru. Ta má, jak je u Asusu zvykem, rozlišení až 1600 × 1200 px, avšak v tomto nejvyšším režimu se obraz značně trhá a má obrovskou prodlevu. V nižších nastaveních (VGA režim) je tomu přesně naopak a jde v tomto ohledu o jednu z nejlepších kamer s minimální prodlevou a naprosto plynulým obrazem. Jeho kvalitu v nejvyšším nastavení můžete posoudit sami.


-pro zvětšení klikněte-

Operační systém

K takto výkonnému hernímu notebooku pochopitelně dostanete přibalené Windows Vista, náš kousek měl nainstalovanou verzi Home Premium. Výrobce však nabízí i nejvyšší verzi Ultimate.

Příslušenství

Za své nemalé peníze dostanete alespoň odpovídající porci příslušenství. Na první fotce jsou papírové manuály, všemožné redukce, páska na svázání kabelů a hadřík na monitor.

Pokračujeme s pěticí CD, kde nejsou jen recovery DVD a DVD s ovladači, ale také dodatečný software jako je Nero či programy pro přehrávání Blu-ray filmů.

Trochu neprakticky je u notebooku vyřešený infraport. Ten totiž není zabudovaný, ale dostanete jej jako příslušenství do USB portu. Na fotce je dále anténa k zabudovanému TV Tuneru.

Dálkové ovládání je velmi malé a je tvarované tak, aby se vešlo do ExpressCard slotu. Funguje však přes infraport, a tak s sebou musíte na cesty brát i výše zmiňovaný velký USB modul.

Nakonec tu máme příslušenství největší a nejpraktičtější, tedy velký batoh.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning