Asus Maximus V Extreme – nejlepší deska pro LGA 1155
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Asus Maximus V Extreme – nejlepší deska pro LGA 1155

Asus Maximus V Extreme – nejlepší deska pro LGA 1155 | Kapitola 13

Z. Obermaier

Z. Obermaier

12. 7. 2012 03:00 17

Seznam kapitol

1. Extrém do "střední" třídy 2. Testovací sestava 3. Představení desky 4. Slajdy 5. Specifikace desky a software 6. Bližší pohled na desku 7. Detaily desky, čipy
8. Napájení desky (popis) 9. Napájení desky (praxe) 10. BIOS 11. Přetaktování 12. Měření aplikačního výkonu a spotřeba 13. Hodnocení

Asus si dal s uvedením nejluxusnějších desek pro Ivy Bridge celkem načas. Přichází až měsíce od uvedení procesorů a první vlny desek s čipsetem Z77 Express. Oba dva uváděné modely (Formula a Extreme) ale nabízí maximum a zdají se být nejvybavenějšími deskami na trhu. My vám dnes ukážeme model s označím Extreme.

Reklama
Asus Maximus V Extreme – nejlepší deska pro LGA 1155
i Zdroj: PCTuning.cz

Zpracování a výbava

Zde asi není prostor to nějak "okecávat", tohle je zkrátka a dobře nejvymazlenější deska pro patici LGA 1155 na trhu. Nabízí nejbohatší příbal a výbavu. Poslouží skvěle náročným hráčům, dají se na ní provozovat karty v libovolné Multi-GPU konfiguraci. Disponuje skvělým BIOSem, přetaktováním i zpracováním. Speciální funkce skvěle poslouží i extrémním taktovačům, kteří po uvedení této desky už žádnou lepší volbu na trhu nemají. Tohle je zkrátka opravdu "nej" deska pro Ivy Bridge. Kromě všeho zmíněného, je možné desku využít i v jiných ohledech. Najdete na ní moderní Thunderbolt rozhraní a mini-PCIe kartu s WiFi a Bluetooth modulem. K té lze připojit mSATA disk nebo další mPCIe zařízení. Dobré je i rozložení a počet PCI-E slotů. Této desce opravdu není co vytknout, snad kromě ceny ..

Přetaktování

Zde se nějaké překvapení nekoná. Deska je při taktování na vzduchu stejně dobrá jako další modely od stejného výrobce, což se dalo čekat. Možná jsem čekal o kousíček víc, přeci jen jde o "extrémní" model, který se mohl krapet vytáhnout. Výsledky taktování stejné jako u čistě herní desky Maximus V Gene, jsou sice dobré, ale mohlo to být o kousek lepší. Přeci jen je mezi těmito deskami propastný rozdíl v ceně i výbavě. Pod dusíkem jsem desku nezkoušel, ale už brzy k tomu dojde a pak uvidíme, co nám Asus nabídne i v tomto směru.

Osobní názor

Z výše popsaného je asi jasné, jaký bude můj finální a subjektivní ortel. Všechny poslední modely od Asus jsou špička, a během testů ani jeden z nich nezklamal. Od chvíle, kdy pracuje v Asusu Shamino, je kvalita a vyladěnost při uvedení na trh příkladná. Dříve recenzent často bojoval s problémy v BIOSu nebo softwarem, dnes už nic takového nehrozí. I když máme desku často ještě před uvedením na trh, nebývá s ničím problém. Této desky se to samozřejmě týká také. Během testu probíhalo vše skvěle, bez nejmenšího zadrhnutí a potíží. Taktování, výkon a nastavování v BIOSu bylo bezchybné. Stejně i software pracuje s deskou stoprocentně. Za luxusní výbavu a možnosti ale musíte zaplatit, deska s cenou kolem deset tisíc v tomto segmentu dlouho nebyla. Patice LGA 1155 je sice určená výkonovým "drtičům" Core i7-3700, ta jsou ale přeci jen stále střední vyšší třídou a deska za "deset" je přeci jen drahou legrací. Takové ceny jsou vyhrazeny platformě X79 Express. Pokud ale chcete to nejlepší pro Ivy Bridge, není dnes na trhu lepší deska.

Asus Maximus V Extreme – nejlepší deska pro LGA 1155
i Zdroj: PCTuning.cz

Za špičkové vlastnosti uděluje redakce PCTuningu

produktu Asus Maximus V Extreme

nejvyšší možné ocenění – Zlatou hvězdu PCT

Hodnocení

Asus Maximus V Extreme – nejlepší deska pro LGA 1155
i Zdroj: PCTuning.cz

Asus Maximus V Extreme – nejlepší deska pro LGA 1155
i Zdroj: PCTuning.cz

Za půjčení desky Maximus V Extreme děkujeme ASUS Czech republic

Asus Maximus V Extreme – nejlepší deska pro LGA 1155
i Zdroj: PCTuning.cz

Za půjčení osciloskopu děkujeme ETC Slovenská republika

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama