Asus P8Z77-V PRO Thunderbolt – solidní univerzální deska
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Asus P8Z77-V PRO Thunderbolt – solidní univerzální deska

Asus P8Z77-V PRO Thunderbolt – solidní univerzální deska | Kapitola 13

Z. Obermaier

Z. Obermaier

15. 8. 2012 03:00 33

Seznam kapitol

1. Střední třída, velká konkurence 2. Testovací sestava 3. Představení desky 4. Slajdy 5. Specifikace desky a software 6. Bližší pohled na desku 7. Detaily desky, čipy
8. Napájení desky (popis) 9. Napájení desky (praxe) 10. BIOS 11. Přetaktování 12. Měření aplikačního výkonu a spotřeba 13. Hodnocení

Otestovali jsme si už více než deset základních desek pro Sandy a Ivy Bridge. S několika modely jsme zavítali také do střední třídy, kde zůstaneme i tentokrát. Deska řady PRO je vskutku univerzálním produktem – poslouží stejně dobře hráčům jako pro stavbu pracovní stanice nebo domácího multimediálního počítače.

Reklama
 Asus P8Z77-V PRO Thunderbolt – solidní univerzální deska
i Zdroj: PCTuning.cz

Zpracování a výbava

Dnes jsme testovali základní desku střední vyšší třídy s cenou kousek pod 5500 Kč s DPH. Jde o univerzální desku pro široké použití, uplatnění najde u hráčů (i náročných s více grafikami), ale také v pracovní stanici nebo domácím komplexním zábavním centru. Hráče a notorické ladiče potěší solidním BIOSem, napájením procesoru a možnostmi přetaktování. Profesionálové ocení počet PCI/PCI-E slotů, sériový port, spoustu USB a SATA portů. Využití pro Thunderbolt je sice dnes sporné, uplatnění ale majitel jistě nějaké najde (časem určitě). Kromě zmíněné výbavy je nutné zmínit WiFi modul se softwarem WiFi Go!, jenž je jednou z nejzajímavějších vlastností desky pro všechny skupiny potenciálních kupců. Zde pro sebe najde využití každý, bez výjimky. Za své peníze dostává zákazník opravdu skvěle vybavenou desku s dobrým příslušenstvím.

Přetaktování

Jak už jsem řekl v příslušené kapitole, deska příjemně překvapila. Podařilo se mi na ní přetaktovat můj procesor nejvýše ze všech testovaných desek. Rozdíl je sice jen pár desítek MHz, ovšem je měřitelný. Obecně jsou ale schopnosti shodné s jinými deskami tohoto výrobce. Dnes mezi solidně vyrobenými deskami nebývají v taktování velké rozdíly, i když malé odchylky najdeme. Na platformě Z77 Express vám v tomto směru poslouží adekvátně každá druhá deska, ani mezi deskami různých výrobců nebývají zásadní rozdíly. I když výjimky se samozřejmě najdou. Shrnutí přetaktování je jasné, deska se hodí i pro vysoké taktování a je pro tento "sport" skvěle vybavená.

Osobní názor

Vše důležité bylo řečeno v testu i v prvních odstavcích závěrečné kapitoly. Deska P8Z77-V Pro Thunderbolt je skvělým zástupcem univerzální desky střední vyšší třídy. Nabízí kvalitu High-endu, stejně jako součástky a výbavu nejvyšší třídy. Jasně, někde se šetřilo a je to pochopitelné. Deska totiž stojí podstatně méně než nejvyšší modely. S nižší cenou ale nepřichází masivní osekání výbavy, což kvituji pozitivně. Závěrečné hodnocení je zřejmé, za solidní peníze nabízí skvělou výbavu, včetně Thunderboltu a kopy dalších moderních rozhraní. Opět připomínám, že největším tahákem může být skvělé taktování a hlavně WiFi Go! aplikace. S touhle deskou budou spokojení hráči, profíci i domácí uživatelé.

Hodnocení

 Asus P8Z77-V PRO Thunderbolt – solidní univerzální deska
i Zdroj: PCTuning.cz

Graf ceny produktu Asus P8Z77-V PRO poskytuje server Heureka.cz

 Asus P8Z77-V PRO Thunderbolt – solidní univerzální deska
i Zdroj: PCTuning.cz

Za půjčení desky P8Z77-V Pro Thunderbolt děkujeme ASUS Czech republic

 Asus P8Z77-V PRO Thunderbolt – solidní univerzální deska
i Zdroj: PCTuning.cz

Za půjčení osciloskopu děkujeme ETC Slovenská republika

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama