PCTuning Článek

Asus Rampage V Extreme: Nejlepší deska pro Haswell-E

z-obermaier
Z. Obermaier
8. 10. 2014 01:00 7 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Nejvyšší liga... 2. Testovací sestava 3. Představení desky 4. Základní deska – layout 5. Slajdy 6. Specifikace desky a software
7. Bližší pohled na desku 8. Napájení desky 9. BIOS 10. Přetaktování 11. Hodnocení

Před několika týdny Intel uvedl špičkové procesory Haswell-E. Pokud chcete nekompromisní výkon, ovšem za extrémní cenu, není co řešit – musíte je mít. Co by byl ale luxusní procesor bez luxusní desky, že? A právě na tu nejvybavenější desku na trhu se dnes podíváme v testu. Pátá generace Rampage Extreme je totiž tradičně „dělo“. 

Reklama
Reklama

Přetaktování

Jak už víme z recenze samotného procesoru Core i7-5690X, jde taktovat o kousek lépe než Haswell-DT, ovšem hůře než Sandy Bridge-E. Frekvence na vzduchu se pohybují většinou kolem 4,5 GHz až 4,6 GHz. Průměr na světových fórech je někde kolem (spíše pod) 4,5 GHz. To už je solidní kousek, tím je i náš procesor.

Použil jsem poslední verzi BIOSu v čas testování 0601 kterou nenajdete na webu výrobce, jde o verzi pro taktovače, ale na webu dostupná je - stačí hledat na stránkách ROG. Zde doporučuji vždy použít poslední verzi, je pravděpodobné, že přináší nápravu dřívějších problémů. Já s BIOSem neměl jedinou potíž. na webu je v této chvíli verze 0603.

Taktování CPU

Výsledek v Cinebench R11.5
Výsledek v Cinebench R11.5

Konečný výsledek tohoto čipu je 4,65 GHz při napětí 1,4 V – jakékoliv vyšší napětí už svým vzduchovým chladičem neuchladím. Je to slušné, ale Sandy Bridge-E to prostě uměl o kousíček lépe a můj starý Core i7-3970K dává bez potíží 4,7 GHz při 1,4 V. Upřímně tento výsledek je ale celkem bomba, mnozí z majitelů takové štěstí rozhodně nemají. Jsou čipy, které končí i na 4,3 GHz. Frekvence 4,6 GHz pro všech osm jader je hodně slušný výkon.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning