ASUS ROG Delta S herní headset i pro poslech muziky
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek ASUS ROG Delta S herní headset i pro poslech muziky

ASUS ROG Delta S herní headset i pro poslech muziky | Kapitola 3

Jan Preclík

Jan Preclík

28. 12. 2020 03:00 14

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Unboxing a parametry 3. Armoury Crate - Konečně odladěný software 4. Pár slov o výbavě a dojmy z poslechu 5. Závěr

Vylepšený čtyřkanálový DAC převodník, podpora MQA technologie a mikrofon s aktivním potlačením okolních zvuků za pomoci AI. To jsou hlavní charakteristiky nové verze high-end sluchátek značky Asus. Audiofilům už standardně naskakují pupínky, budou ale zajímavé pro hráče, kteří si rádi poslechnou i muziku?

Reklama

 

 

Vždy, když dojde na instalaci programu pro podporu herních periferií, běhá mi mráz po zádech. Až na čestné výjimky jsem vždy řešil se softwarem trable a nejednou strávil hodiny na Googlu a Redditu, abych se dopátral odpovědí na problémy se softwarem. Když jsem nainstaloval a spustil podpůrný software Armoury Crate, vyskočila na mě chybová hláška a já se viděl zpět na diskuzních fórech, kde se lidé potýkají se stejnými problémy. Vše naštěstí vyřešil prostý restart.

ASUS ROG Delta S herní headset i pro poslech muziky
i Zdroj: PCTuning.cz

Veškerá nastavení najdete na hlavní stránce v sekci sluchátek. V levém panelu se nachází základní nastavení výchozích zařízení a kvality zvuku. Ve spodní části tohoto panelu je umístěn indikátor přehrávání hudby ve formátu MQA. V prostředním panelu pak najdete veškerá důležitá nastavení týkající se režimu sluchátek.

Optimalizace zvuku skrývá osm zvukových přednastavených profilů. Vybrat si tak můžete z komunikace, hudby, filmů, her obecně nebo konkrétních typů her (zavodění, FPS, RPG). Každé z těchto nastavení je samozřejmě podle výrobce vyladěno pro maximální komfort uživatele. U přepínače prostorového zvuku je možné přímo v aplikaci pouštět zvukový sample do jednotlivých kanálů a získat tak představu o tom, jak zní zvuky linoucí se z různých směrů. Nechybí ani posuvníky pro zesílení basů, posuvník komprimačního zařízení pak ovládá míru zachování zvolené hlasitosti (například ztlumí přeřvané filmové scény), čistota hlasu zvyšuje zřetelnost mluveného slova.

Skutečnost, že nejde ladit chatmix, tedy poměr voice chatu k hernímu zvuku, mi byla jasná už v momentě, kdy se při zapojení sluchátek nainstalovalo pouze jedno zvukové zařízení. Marně jsem ale v softwaru hledal funkci sidetone, tedy zpětnou projekci vlastního hlasu do sluchátek. To jsou dvě zásadní vlastnosti, které bych u každého lepšího herního headsetu automaticky očekával. Bohužel Asus do headsetu Delta S tyto funkce neimplementoval, což považuji za jeho zásadní nedostatek.

ASUS ROG Delta S herní headset i pro poslech muziky
i Zdroj: PCTuning.cz

V sekci osvětlení toho příliš možností nastavení nenajdeme. K dispozici je zde sedm barevných schémat, pár z nich umožňuje nastavit barvy. Osmým režimem je Aura Sync, který barevně synchronizuje všechna Asus RGB kompatibilní zařízení mezi sebou. Výjimkou je režim zvukové vlny, ten se zapíná přímo na sluchátkách. Pak osvětlení doslova ovládáte hlasem. Rozsvítí se pouze, když promluvíte do mikrofonu. 

ASUS ROG Delta S herní headset i pro poslech muziky
i Zdroj: PCTuning.cz

Jednotlivé profily zvuku lze ukládat a ty pak svázat s konkrétními aplikacemi v knihovně her. Při spuštění hry se tak nastaví konkrétní režim sluchátek, abyste při každém přepnutí aplikace nemuseli otevírat software a hrát si s nastavením.

ASUS ROG Delta S herní headset i pro poslech muziky
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama