ASUS ROG Delta S herní headset i pro poslech muziky
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek ASUS ROG Delta S herní headset i pro poslech muziky

ASUS ROG Delta S herní headset i pro poslech muziky | Kapitola 5

Jan Preclík

Jan Preclík

28. 12. 2020 03:00 14

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Unboxing a parametry 3. Armoury Crate - Konečně odladěný software 4. Pár slov o výbavě a dojmy z poslechu 5. Závěr

Vylepšený čtyřkanálový DAC převodník, podpora MQA technologie a mikrofon s aktivním potlačením okolních zvuků za pomoci AI. To jsou hlavní charakteristiky nové verze high-end sluchátek značky Asus. Audiofilům už standardně naskakují pupínky, budou ale zajímavé pro hráče, kteří si rádi poslechnou i muziku?

Reklama

Závěr

Nová verze sluchátek ROG od výrobce gamingových komponent ASUS s sebou přináší spoustu vylepšení. Nejzásadnějším je implementace MQA technologie pro přehrávání hudby ve studiové kvalitě na hardwarové úrovni. Mikrofon byl doplněn o AI, která zajišťuje odstranění okolního hluku. Režim AI je překvapivě funkční a odfiltruje většinu rušivých zvůků z okolí. Ostatní tak nemají šanci slyšet klepání mechanické klávesnice, klikání do myši, hrající televizi ani stížnosti manželky, která na vás mluví z půlmetrové vzdálenosti. Jedno ovšem vytknout musím, řvoucí a rozzuřená manželka slyšet je, no tak snad v příští verzi vyřeší i to. Mikrofon zajišťuje opravdu kvalitní zvukový přenos bez jakýchkoli obvyklých rušivých elementů.

Co mě ale po stránce voice chatu opravdu zklamalo je absence funkce sidetone. Slyšet se ve sluchátkách zpětně je prostě standard a nerozumím tomu, proč výrobce tuto funkci do softwaru neimplementoval. Možná se v budoucnu dočkáme, ale můžeme jenom doufat. Další chybějící funkcí je méně důležitý chatmix, tedy nastavení poměru hlasové komunikace vůči zvukům ze hry. Absence těchto funkcí srážejí hodnocení jinak perfektnímu headsetu.

ASUS ROG Delta S herní headset i pro poslech muziky
i Zdroj: PCTuning.cz

Zvukovému podání během hraní nelze vytknout vůbec nic. Čtveřice DAC převodníků odvádí při nastavení správného režimu v aplikaci perfektní práci, ať už se jedná o kvalitu reprodukce či určování pozice nepřátel. Při poslechu hudby pak MQA hardwarový převodník pouští do uší přesně to, co mají slyšet a nenechá si do toho kecat ekvalizérem či jiným nastavením z aplikace. Jeho osazení požaduji za výhodu, ač je k jeho využití nutné využívat předplacenou službu, která tento formát podporuje. Nejrozšířenější Spotify bohužel MQA neumí, z těch větších je to pouze na kvalitní reprodukci zaměřený Tidal. Ale tam zase není takový výběr hudby.

Headset má parádní design, alespoň z mého pohledu hráče. Ať už se bavíme o krásně tvarovaných náušnících, které mají kromě zajímavého designu i praktický účel, nebo decentním podsvícení, kterému dominuje logo Republic of Gamers.

ASUS ROG Delta S herní headset i pro poslech muziky
i Zdroj: PCTuning.cz

Asus ROG Delta S má jedno z nejlepších zvukových podání, jaké jsem v herních headsetech slyšel. Můžete samozřejmě namítnout, že za takovou cenu už se dají koupit špičková sluchátka od renomované značky a k tomu mikrofon navíc. To je samozřejmě pravda, nicméně Delty jsou stále spíše herním headsetem a primárně se zaměřuje na hráče, kterým záleží na designu, kvalitním prostorovém zvuku a stylovém kabátě a čtyřkanálový převodník je společně s MQA dekodérem nezanedbatelnou přidanou hodnotou. Kupujete vše v jednom balení, připravené k použití. Ke klasickým sluchátkům je třeba koupit ještě mikrofon, který bude stát někde na stole a bude třeba ještě poladit, co chytá za zvuky z okolí. Tady nemusíte řešit vůbec nic, zapojíte a jede to.

Do prodeje se headset dostane už v lednu, je tedy nejvyšší čas trochu přikrmit keramické prasátko, než ho pošlete k řezníkovi.

Asus ROG Delta S
KLADY
ASUS ROG Delta S herní headset i pro poslech muziky
i Zdroj: PCTuning.cz
ASUS ROG Delta S herní headset i pro poslech muziky
i Zdroj: PCTuning.cz
ZÁPORY
MQA rendering pro perfektní poslech hudby Chybí funkce Sidetone a Chatmix
ESS 9281 Quad-DAC převodník Nemá odpojitelný kabel
AI technologie skvěle odruší okolní hluk Připojení pouze přes USB, nemá 3,5 mm jack
USB-C kabel s redukcí na klasické USB  
Konečně headset s vyladěným softwarem  
Výtečné podání prostorového zvuku  
Otočná sluchátka o 90 stupňů  
   

★★★★★★★★★

Orientační cena včetně DPH: 5199 Kč

Za poskytnutí headsetu k testování děkujeme českému zastoupení firmy Asus.

 
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama