ASUS ROG Zephyrus G14 – malý ďábel s Ryzenem na cesty
i Zdroj: ASUS
Mobilní zařízení Článek ASUS ROG Zephyrus G14 – malý ďábel s Ryzenem na cesty

ASUS ROG Zephyrus G14 – malý ďábel s Ryzenem na cesty

Miroslav Ježek

Miroslav Ježek

4. 5. 2022 08:00 11

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Parametry 3. Design a zpracování 4. Syntetické testy
5. Výdrž a provozní vlastnosti 6. Herní testy a zvuk 7. Armoury Crate a závěr

Sháníte solidní a výkonný notebook, na kterém se dá zapařit a příležitostně pracovat? ASUS má řešení v podobě malého a lehce přenositelného Zephyrusu. Tento neúnavný našlapaný stroj se může stát vaším dobrým a žhavým kamarádem.

Reklama
Reklama

Nějakým podivným řízením osudu se mi do rukou dostal notebook Asus ROG Zephyrus G14 (2022). Nutno poznamenat, že osud má jméno, a dokonce stejné jako náš vedoucí Václav Vlček. To nemůže být náhoda. V první řadě musím také upozornit, že jsem dosud nepsal recenzi na PC či notebook a nemám v zásobě hromadu předchozích měření, porovnání a výsledků. Test bude tudíž proveden v rámci možností, kdy zařízení zevrubně prohlédnu, prozkoumám čím je vybaveno a pokusím se ho otestovat v různých benchmarcích, jako 3DMark nebo Unigine Superposition. Abych se ještě ospravedlnil a předešel dopisním bombám, byl jsem až třetí v pořadí (!) kdo tento stroj dostal k testu. Jiní redaktoři se omluvili, neboť zcela náhodou jim do toho něco vlezlo, jako třeba náhlá potřeba vycestovat do zahraničí nebo záhadné nechutenství. A aby toho nebylo málo, i já chytl vir a víc jak týden jsem nebyl schopný dát dohromady víc než tři věty. Už je pryč, takže se do toho můžeme pustit.

ASUS ROG Zephyrus G14 – malý ďábel s Ryzenem na cesty

Asus ROG Zephyrus G14 je řada notebooků určená pařanům i tvůrcům obsahu, takže to není žádné ořezávátko. Ostatně jde již o třetí generaci, takže své zákazníky už má. 

Započneme vybalením. O krabici se nebudu rozepisovat, prostě škatule s logem ROG a na vrchu iluzorně rozdělená podobně jako zadní strana displeje notebooku díky AniMe Matrix. Po otevření jsem vyštrachal stroj, tři brožury a jednu 240W cihlu. Vzhledem k tomu, že jde o kus určený pro recenze, není v balení 100W zdroj USB-C, ochranný obal na notebook a myš ROG Chakram. 

Na první pohled jde o líbivý a elegantní stroj, který není problém čapnout a vycestovat s ním na riviéru. Mobilitu trochu kazí veliký zdroj, ale při cestování bude lépe sloužit 100W zdroj USB-C, jelikož lidé si nebudou kupovat novinářské holovzorky, že. Zevrubná detailní prohlídka stroje včetně fotografické dokumentace (jak u lékaře) a jeho parametry budou rozpitvané (jak u patologa) v dalších kapitolách. 

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Pctuning