ASUS ROG Zephyrus G14 – malý ďábel s Ryzenem na cesty
i Zdroj: ASUS
Mobilní zařízení Článek ASUS ROG Zephyrus G14 – malý ďábel s Ryzenem na cesty

ASUS ROG Zephyrus G14 – malý ďábel s Ryzenem na cesty | Kapitola 4

Miroslav Ježek

Miroslav Ježek

4. 5. 2022 08:00 11

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Parametry 3. Design a zpracování 4. Syntetické testy
5. Výdrž a provozní vlastnosti 6. Herní testy a zvuk 7. Armoury Crate a závěr

Sháníte solidní a výkonný notebook, na kterém se dá zapařit a příležitostně pracovat? ASUS má řešení v podobě malého a lehce přenositelného Zephyrusu. Tento neúnavný našlapaný stroj se může stát vaším dobrým a žhavým kamarádem.

Reklama
Reklama

CinebenchR23 je takový matador v porovnávání procesorů. CPU vyrenderuje scénu a výsledek je ihned porovnán s dalšími závodníky. V použití všech jader obsadil Ryzen 9 6900HS čtvrtou pozici,  kdy jej překonaly pouze dva Threadrippery a jeden Xeon. V případě jednoho vlákna je to rovnou první příčka, v závěsu se drží Intel i7-1165G7 (28 W). Ryzen má však vyšší frekvenci a TDP. 

PCMARK10 je takový všeználek, otestuje stroj po všech stránkách a dá představu o celkové úrovni a výkonu. Simuluje načítání webu, otvírání dokumentů, video konferenci, rendering, editaci fotek a mnoho dalšího. Výsledkem je číselné skóre a detailní rozpis časů a snímků u jednotlivých testů. 

Výkon disku NVMe je dle očekávání, zde není co řešit. Výsledky jsou slušné. 

ASUS ROG Zephyrus G14 – malý ďábel s Ryzenem na cesty

Skóre 8304 bodů v Time Spy je velice slušné. Jak bude vidět z herních testů níže, rozhodně se není třeba obávat toho, že by Zephyrus neumožnil paření nových pecek. Pro srovnání, uživatel na Redditu dokázal se svým modelem Zephyrusu v konfiguraci Ryzen 9 5900HS a RTX 3070 vymáčknout 10 062 bodů. Dosáhl toho připojením externího monitoru a aktivací MUX, přetaktováním CPU i GPU a provedl čistou instalaci OS. Nicméně Time Spy je jako všechny benchmarky pouze orientační a nezaručuje, že každý titul bude lítat 100+ FPS.

ASUS ROG Zephyrus G14 – malý ďábel s Ryzenem na cesty

Ačkoli má Superposition už pár let vousy, pořád dokáže grafiku pěkně potýrat. Podivné je, že nejlepší výsledek níže se mi povedl v defaultním nastavení. Když jsem vypl iGPU, čili aktivoval MUX čip, výsledek byl o několik bodů nižší. To samé, pokud jsem přepnul profily v Armour Crate, na Turbo profil byl výsledek dokonce o 200 bodů nižší. 

ASUS ROG Zephyrus G14 – malý ďábel s Ryzenem na cesty

Jelikož Zephyrus nemá konektor RJ45, musí stačit Wifi. Podle mě ho však mohli inženýři někam vměstnat, nevidím jediný rozumný důvod, proč kabelové připojení odstranit. Možné řešení je v dokovací stanici do USB-C, která LAN umí, což je zbytečně krkolomné. Nicméně rychlost Wifi je dobrá, notes ležel na stole pár metrů od routeru a byl na 5GHz síti. Až na ten ping, ale řekněme, že 20 ms je snesitelných.

ASUS ROG Zephyrus G14 – malý ďábel s Ryzenem na cesty

 

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning