PCTuning Článek

ASUS ROG Zephyrus GX701: herní stroj s fantastickým LCD

z-obermaier
Z. Obermaier
9. 4. 2019 01:00 10 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Elegantní ultra tenké herní dělo! 2. Obsah balení 3. Specifikace 4. Vlastnosti počítače 5. Asus ROG Zephyrus – hardware I. (CPU, GPU) 6. Asus ROG Zephyrus – Hardware II. (disky, paměť) 7. BIOS a software
8. Zpracování, konektory a repro 9. Klávesnice, chlazení a teploty 10. Baterie a výdrž, spotřeba 11. Výkon procesoru (Core i7-8750H) 12. Testy herního výkonu (RTX 2080 Max-Q) 13. Závěr

Pokud hledáte stylový a vysoký herní výkon, je tohle počítač pro vás. Nejnovější model GX701 od Asus přináší šest procesorových jader, 1TB SSD, 24 GB RAM, grafickou kartu GeForce RTX 2080 a brilantní 17,3palcový 144Hz displej s G-Sync. To vše při hmotnosti jen 2,7 kg a tloušťce 18 mm. Hezčí notebook nenajdete.

Reklama
Reklama

Zpracování, konektory a repro

Šasí je kovové s kartáčovaným povrchem, tedy je velice pevné. Problém je manipulace v otevřeném stavu. LCD má malou tloušťku a je křehké, stejně tak otevírací mechanismus pro nasávání vzduchu. Dílenské zpracování je výborné. Esteticky jde o nádherný notebook, který překonává hravě vše v této třídě. V mém případě jen otevírání na pravé straně vrzalo a skřípalo. To ale bude vada tohoto kusu, který si už prošel lecčíms.

Konektory

Konektory musel výrobce vzhledem k jejich počtu, rozmístit po dvou stranách notebooku. Levá strana nabízí napájení, HDMI, USB a USB-C. Tento port lze použít také pro nabíjení skrze USB-C. Na druhé straně vidíte dva USB a jeden USB-C.

Pohled zpředu
Pohled zpředu

Pohled zezadu
Pohled zezadu

Pohled zleva
Pohled zleva

Pohled zprava
Pohled zprava

Reproduktory

Reproduktory jsou tentokrát malé a nevýrazné. Proti předchozímu modelu, jsou ale větší. Oba jsou umístěné na horní straně notebooku a hrají opravdu solidně, zvuk je při vyšších hlasitostech (81 dB) takový „plastový“, ale stále dobrý. Maximální hlasitost je slabší i když na tak malé repro docela překvapivá. U hráčů se stejně počítá spíše se sluchátky. Hodnocení je solidní průměr na tak malý notebook.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning