Asus VivoWatch: Stylové fitness hodinky 
i Zdroj: PCTuning.cz
Mobilní zařízení Článek Asus VivoWatch: Stylové fitness hodinky 

Asus VivoWatch: Stylové fitness hodinky  | Kapitola 2

Z. Obermaier

Z. Obermaier

3. 8. 2015 03:00 15

Seznam kapitol

1. Hodinky ano, či ne? 2. Asus VivoWatch: hardware – specifikace 3. Balení hodinek a vzhled 4. Funkce hodinek 5. Software v telefonu 6. Shrnutí a závěr

Myslím, že test hodinek jsme na PCT ještě neměli. Hodinky a vůbec nositelná zařízení ale svět „geeků“ dobývají a trh je už dnes zaplaven desítkami produktů sloužících mimo jiné pro sběr a následnou analýzu dat na chytrých telefonech či počítačích. My začneme se světem nositelné elektroniky zlehka se stylovými fitness hodinkami od Asusu.

Reklama

hardware – specifikace

Asus VivoWatch: Stylové fitness hodinky 
i Zdroj: PCTuning.cz

Jak už jsem několikrát zmínil v úvodu, Asus VivoWatch nejsou stoprocentními chytrými hodinkami, ale především trochu vylepšeným sportovním náramkem, doplněným o „ciferník“ a vyrobeným ve vzhledu hodinek. Nemají totiž uvnitř operační systém Android Wear (nebo jiný), jako hodinky, kterým říkáme chytré.

Operační systém je v hodinkách nahrazen jen jednoduchým rozhraním KoodOS, které Asus vyrobil jen pro tento účel. Skutečný Android Wear najdeme až ve vyšší řadě hodinek ZenWatch. Rozhraní KoodOS umí jen několik základních funkcí a dost možná je postavené na Androidu. Umí ovládat displej a číst senzory, komunikovat se softwarem v telefonu a to je v podstatě vše. Stejné to bude i s procesorem a pamětí hodinek. Jelikož je před námi nikdo nerozebral a výrobce to neuvádí, nevíme jaký hardware je pohání. Myslím, že v nich bude jednoduchý ARM čip a paměťový čip, nic víc.

Asus VivoWatch: Stylové fitness hodinky 
i Zdroj: PCTuning.cz

Rozlišení jednoduchého černobílého displeje je 128 × 128 bodů a je chráněn ochranným sklem Gorila Glass 3 jako většina mobilních telefonů. Hmotnost hodinek je pouhých 50 g a proti klasickým mechanickým hodinkám vám přijdou lehké jako pírko. Kromě procesoru a paměti, najdeme uvnitř akcelerometr, senzor srdečního tepu a UV senzor. S mobilním telefonem komunikují skrze Bluetooth 4.0.

Důležitá je také baterie, která má kapacitu 130 mAh a má hodinky napájet až deset dní, což je příliš optimistické tvrzení. S týdnem výdrže ale můžete počítat víceméně vždy, i pokud si budete s hodinkami stále hrát a aktivně je používat každý den.

Hodinky jsou také vodotěsné dle normy IP67, což značí odolnost proti stříkající vodě a prachotěsnost. Dle manuálu výrobce s nimi lze plavat i pod vodou, maximálně snesou tlak v hloubce jednoho metru po dobu třiceti minut. Myslím ale, že celý den plavání v moři (nebo bazénu) přežijí bez jediného problému. Vzhledem k obnaženým nabíjecím konektorům je ale nutné je po styku se slanou vodou dobře umýt, to ale zná každý, co nesundává hodinky ani do vody.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama