be quiet! Dark Base Pro 900 rev. 2 – ještě lepší pokračování
i Zdroj: PCTuning.cz
Skříně, zdroje, chladiče Článek be quiet! Dark Base Pro 900 rev. 2 – ještě lepší pokračování

be quiet! Dark Base Pro 900 rev. 2 – ještě lepší pokračování

Petr Kupský

Petr Kupský

4. 7. 2018 03:00 5

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Exteriér 4. Interiér – levá strana 5. Interiér – pravá strana
6. Demontáž 7. Variabilita 8. Příklad montáže – deska, zdroj, disky 9. Příklad montáže – chladič, grafika, LED pásky 10. Hodnocení a závěr

Špičková skříň z kategorie Full Tower se po dvou letech úspěšného působení na trhu dočkala modernizace v souladu s aktuálními trendy. Díky své pohledné a nadčasové konstrukci si postavení vlajkové lodi výrobce zachovává i do následujících let. Ostatně to je vlastnost všech ikon, že se spokojí s pouhým oprášením a jejich lesk časem nijak neklesá.

Reklama

Úvod

Vlastníkem obchodní značky be quiet! je německá společnost Listan GmbH & Co. KG, díky jejíž laskavosti si nyní můžeme blíže představit inovovanou počítačovou skříň stojící na úplném vrcholu aktuální nabídky tohoto výrobce. Připomeňme si, že be quiet! dělí portfolio počítačových skříní podle koncepce a provedení na tři kategorie: High-end, Premium a Essential.

be quiet! Dark Base Pro 900 rev. 2 – ještě lepší pokračování
i Zdroj: PCTuning.cz

Nejnižší kategorie Essential je zastoupena dvěma modely Pure Base 600 a Pure Base 600 Window velikosti Midi Tower nabízejícími kombinaci ticha a flexibilních funkcí za dobrou cenu. Ve střední kategorii Premium najdeme aktuálně čtyři modely Silent Base 600, Silent Base 600 Window, Silent Base 800 a Silent Base 800 Window. Jedná se o skříně velikosti Midi Tower charakterizované dokonalou symbiózou ochrany před hlukem, chladicího výkonu a praktičnosti.

Do nejvyšší kategorie High-end, charakterizované bezkonkurenční flexibilitou, výborným chlazením a odhlučněním, jsme nahlédli v listopadu loňského roku recenzí skříně Dark Base 700 velikosti Midi Tower. Na úplném vrcholu nabídky se v této kategorii nachází dva modely velikosti Full Tower, konkrétně Dark Base 900 a Dark Base Pro 900.

be quiet! Dark Base Pro 900 rev. 2

Počítačová skříň be quiet! Dark Base Pro 900 je na trhu již od poloviny roku 2016, chvíli po uvedení jsme ji v na PC Tuningu otestovali. Přesto její nadčasové provedení zůstává velmi atraktivní i podle současných trendů. Snad právě proto se po dvou letech tento model dočkal „pouhé“ druhé revize, nikoliv kompletního nahrazení jiným modelem. Nakonec proč nahrazovat něco, co je takřka dokonalé a přitom stále atraktivní?

Když jsem vytvářel následující srovnávací obrázek, napadlo mne přirovnání k podobné ikoně, kterou je mezi motoristy Porsche 911. To se vyrábí už od roku 1964 a stále si zachovává své rysy, jež se v průběhu let výrazně neměnily. Žádná jiná designová koncepce si nedokázala udržet takový zájem zákazníků.

be quiet! Dark Base Pro 900 rev. 2 – ještě lepší pokračování
i Zdroj: PCTuning.cz

A co nám tedy nová revize ikonické skříně přináší? Pokud vedle sebe postavíme původní a revidovanou verzi, můžeme se pobavit hrou na téma "najdi deset rozdílů". Nebylo by to snadné a vlastně bychom tu hru ani nedokončili, neboť ze vnějšího pohledu se skříně v tolika detailech neliší.

Základní koncepce skříně zůstala prakticky zachována, stejně jako její rozměry. Změněny byly konstrukční detaily, jejichž nové provedení vyplynulo nejen z předchozích poznatků uživatelů, ale zejména z aktuálních trendů trhu. Z nových změn na začátek prozradím zlepšené možnosti vedení kabeláže, kryty prostoru pro napájecí zdroj, demontované koše pro pevné disky včetně zaslepení otvorů, lakované okraje skleněné bočnice, vylepšený dvoukanálový regulátor ventilátorů, možnosti řízení a synchronizace osvětlení RGB LED pásky, ventilátory s vyššími otáčkami a konektor USB 3.1 Gen. 2 Type C na čelním panelu.

be quiet! Dark Base Pro 900 rev. 2 – ještě lepší pokračování
i Zdroj: PCTuning.cz

Skříň be quiet! Dark Base Pro 900 je v nové revizi velikostně kategorizována jako Full Tower, přestože výrobce dříve užíval poměrně neobvyklé označení Super Midi Tower. Tím chtěl zřejmě naznačit, že její skutečná velikost se pohybuje někde na pomezí kategorií, respektive že se jedná menší skříň kategorie Full Tower, jen lehce převyšující větší skříně kategorie Midi Tower.

Podle slov výrobce je skříň určena individualistům, nadšencům pro taktování a zájemcům o vodou chlazené systémy. Ocení ji zejména ti zákazníci, kteří vyžadují maximální modularitu, kompatibilitu a špičkový design. Než skříň vybalíme, podíváme se nejprve na její základní technické parametry.

be quiet! Dark Base Pro 900 rev. 2
Velikostní kategorie skříně:Full Tower
Rozměry (výška × šířka × hloubka): 586 × 243 × 577 mm
Barevné varianty: černá (oranžové, stříbrné a černé detaily)
Materiál kostry (naměřena tl.): 1 mm – 1,1 mm SECC plech
Materiál bočnic (naměřena tl.): SECC plech tl. 1 mm, temperované sklo tl. 4 mm
Materiál čela a stropního panelu: plast, ocelová lakovaná mřížka, eloxovaný hliník tl. 0,8 mm
Podporovaná velikost desek: Mini-ITX, Micro-ATX, Full-ATX, XL-ATX, E-ATX
Počet pozic 5,25“: 2× externí
Počet pozic 3,5“: 7× interní (5× z výroby)
Počet pozic 2,5“: 14× interní (10× z výroby)
Podporovaný typ zdroje: ATX (délka 150 – 284 mm)
Pozice pro ventilátory: 3× 120/140 mm vpředu + 4× 120/3× 140/1× 180 mm nahoře + 2× 120/140 mm dole + 1× 120/140 mm vzadu
Standardně osazené ventilátory: 2× 140 mm vpředu + 1× 140 mm vzadu (4pin FAN konektor)
Konektory na čelním panelu: 2× USB 3.0, 1× USB 3.1 typ C, 1× USB nabíjení, sluchátka, mikrofon
Maximální výška chladiče procesoru: 185 mm
Maximální délka grafické karty: 325 mm (470 mm mimo koše s disky)
Hmotnost skříně: 15 kg

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama