PCTuning Článek

Be quiet! DarkBase Pro 900 – zrození dokonalosti

Jan Štěpánek
Jan Štěpánek
3. 8. 2016 03:00 41 Sdílej:

Seznam kapitol

1. DarkBase 2. Elegantní křivky 3. Horní panel 4. Bočnice a spodní panel
5. Je libo bench? 6. Interiér 7. Testy a airflow 8. Resumé

Společnost be quiet! vypustila do světa novou vlajkovou loď mezi svými skříněmi a nutno přiznat, že velmi zajímavou. Máte možnost nahlédnout v exkluzivním testu na nejvyšší model Pro 900 s extra prosklenou bočnicí. To ale na této skříní, nebo spíše stavebnic není rozhodně není to nezajímavější. Troufnu si tvrdit, že tato case osloví opravdu každého.

Reklama
Reklama

Nadpis dnešního článku působí opravdu megalomansky. Trochu jsem měl strach z toho hned mluvit o dokonalosti. Ono i u této case se samozřejmě setkáme s drobnými detaily, které by u dokonalé case rozhodně být neměly. Dokonalost je ale pojem dosti relativní a především individuální. Já jí zmiňuji především z důvodu, že DarkBase přichází na trh s něčím novým, s něčím, co tu ještě nebylo, ale přitom je to jednouché a především funkční.

Jeden příklad za všechny je zrovna spodní prachový filtr, který lze vytáhnout celý směrem dopředu. Tak neskutečně jednoduchá malichernost, která však řadě lidí ulehčí práci a především je donutí občas i filtry vyčistit. Mimo celé řady drobných detailů je však DarkBase právoplatně především vlakovou lodí tohoto výrobce a dává to patřičně najevo. A to jak v případě této extravagantnější oranžové verze, tak i u decentních barevných kombinací.

Z pozitiv lze zmínit především maximální funkčnost, odhlučnění, možnost regulace a variability interiéru a v neposlední řadě pak rozsáhlou podporu vodního, ale i vzduchového chlazení. Tato case je opravdu velmi univerzální, což se vidí jen málokdy. Samozřejmě musím zmínit i negativa, mezi které však lze zařadit jen drobnější detaily, jako zámek předních dvířek, vibrující prachový filtr a pak možná trochu přeceňovaný „bench-table“, jehož označení záměrně dávám do uvozovek, protože já bych si toto označení raději ještě nechal v záloze na další model, který tak bude opravdu použitelný.

A nezbývá, než ještě zmínit cenu. Case aktuálně přichází do našich obchodů, takže v případě nejvyššího modelu lze očekávat trochu nadsazení, nicméně u testované verze se cena pohybuje kolem 6 tisíc, což nepovažuji za nijak přehnané, spíše naopak. Očekával jsem ještě o něco více. Verze nonPro je pak k sehnání ještě o tisíc korun levněji, což považuji také za adekvátní, zde snad jen škoda absence okna v bočnici. Z mého pohledu se však rozhodně vyplatí investovat do verze Pro, která je nejen vzhledově atraktivnější, ale nabízí také detaily jako Qi nabíječku či vnitřní LED osvětlení – a jak by řekl jeden německý moderátor: „A to se vyplatí…“.

Za mě v tuto chvíli jednoznačně zlatá hvězda PCtuning!

Graf ceny produktu Be quiet Dark Base PRO 900 poskytuje server Heureka.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning