PCTuning Článek

Be quiet! DarkBase Pro 900 – zrození dokonalosti

Jan Štěpánek
Jan Štěpánek
3. 8. 2016 03:00 41 Sdílej:

Seznam kapitol

1. DarkBase 2. Elegantní křivky 3. Horní panel 4. Bočnice a spodní panel
5. Je libo bench? 6. Interiér 7. Testy a airflow 8. Resumé

Společnost be quiet! vypustila do světa novou vlajkovou loď mezi svými skříněmi a nutno přiznat, že velmi zajímavou. Máte možnost nahlédnout v exkluzivním testu na nejvyšší model Pro 900 s extra prosklenou bočnicí. To ale na této skříní, nebo spíše stavebnic není rozhodně není to nezajímavější. Troufnu si tvrdit, že tato case osloví opravdu každého.

Reklama
Reklama

Už z důvodu, jaké množství ventilátorových pozic tato case nabízí, jsem byl zvědav na testy. A dle očekávání také dopadly. Case se řadí ke špičce, kterou jsme měli možnost otestovat, nicméně popořadě.

Myšlenka airflow je v této skříní v podstatě standardní, i když se to na první pohled nemusí zdát. Ventilátory sají studený vzduchu vepředu a dole a vyfukují ohřátý vzadu a nahoře. Specifické je ale především to, že vzduch je nabírán, ale také odevzdáván spíše u hran case, kde je takřka po celém obvodu perforace. To umožňuje, aby vzduch opravdu dokonale prošel case a všemi jejími útrobami a každá komponenta je tak o poznání efektivněji chlazena.

Variabilnost montážních prvků a jednotlivých pozic navíc umožňuje upravit airflow opravdu celé řadě řešení podle zvolených komponent a především chladičů. Maximální pochvalu si zaslouží pak podpora vodního chlazení, protože case je velmi prostorná a dovolí tedy nainstalovat velké výměníky a navíc několika kusech. Uživatel má tak maximální možnost volby, zdali se vydá cestou vodního, či vzduchového chlazení.

A jak už jsem trochu napověděl, ve chvíli, kdy jsem case podrobil testům, nestačil jsem se divit, vyšvihla se velmi snadno na první pozice v testech a to i v případě, že jsem otáčky ventilátorů ztlumil na minimum. Opravdu velký vnitřní prostor jednoduše zaručuje možnost efektivního chlazení, klasický průchozí systém chlazení pak zaručuje dokonalý průchod vzduchu kolem komponent.

Na závěr tedy ještě grafy s naměřenými hodnotami.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning