PCTuning Článek

Be quiet! DarkBase Pro 900 – zrození dokonalosti

Jan Štěpánek
Jan Štěpánek
3. 8. 2016 03:00 41 Sdílej:

Seznam kapitol

1. DarkBase 2. Elegantní křivky 3. Horní panel 4. Bočnice a spodní panel
5. Je libo bench? 6. Interiér 7. Testy a airflow 8. Resumé

Společnost be quiet! vypustila do světa novou vlajkovou loď mezi svými skříněmi a nutno přiznat, že velmi zajímavou. Máte možnost nahlédnout v exkluzivním testu na nejvyšší model Pro 900 s extra prosklenou bočnicí. To ale na této skříní, nebo spíše stavebnic není rozhodně není to nezajímavější. Troufnu si tvrdit, že tato case osloví opravdu každého.

Reklama
Reklama

A když už jsme tak pomalu vstoupili do interiéru, podíváme se na něj pořádně. A navážu právě na motherboard tray. Ten je totiž ze zadní části osazen držákem na 2,5“ disk, kde se pravděpodobně předpokládá umístění systémového disku. Hned vedle se pak nachází tzv. FanHub, tedy panel, který je napájen samostatně ze zdroje a zároveň propojen s regulačním ovladačem. Lze přes něj řídit a napájet všechny ventilátory v case – u vyšších modelů dne poměrně oblíbená věc.

Samozřejmě zde nechybí celá řada otvorů pro cablemanagement. Case navíc za základní deskou nabízí dost prostoru pro uspořádání kabeláže.

Poměrně dominantní je zde navíc koš pro instalaci pevných disků. Ono navíc nejde tak úplně o koš, jak jej známe z jiných case, ale o jakýsi panel, který lze osadit maximálně 7 rámečky pro instalaci buď jednoho 3,5“ disku, nebo hned dvou 2,5“ disků. Celková kapacita je tak 15 2,5“ disků nebo 7 3,5“ disků.

Pokud rámeček nevyužijete, stačí jej demontovat a vzniká tím hned spoustu prostoru uvnitř case navíc. Rámečky jsou navíc osazeny těsnící gumou, takže i 3,5“ disky nebudou vytvářet vibrace. Moc pěkné a funkční řešení.

Jak je na fotografii navíc dobře vidět, celkově je interiér poměrně dost variabilní, například držák zdroje umožňuje jeho upevnění v několika pozicích, takže vše lze upravit nejen dle potřeby chlazení, ale například i dle velikosti napájecího zdroje.

Celkově lze interiér této case označit za naprosto úžasně variabilní, ale přitom designově povedený, což je podmínka v okamžiku, kdy zde máme tak velké okno. Nezapomíná se ale na potřeby chlazení a například podpora vodního chlazení je až neuvěřitelně rozsáhlá.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning