PCTuning Článek

Be quiet! DarkBase Pro 900 – zrození dokonalosti

Jan Štěpánek
Jan Štěpánek
3. 8. 2016 03:00 41 Sdílej:

Seznam kapitol

1. DarkBase 2. Elegantní křivky 3. Horní panel 4. Bočnice a spodní panel
5. Je libo bench? 6. Interiér 7. Testy a airflow 8. Resumé

Společnost be quiet! vypustila do světa novou vlajkovou loď mezi svými skříněmi a nutno přiznat, že velmi zajímavou. Máte možnost nahlédnout v exkluzivním testu na nejvyšší model Pro 900 s extra prosklenou bočnicí. To ale na této skříní, nebo spíše stavebnic není rozhodně není to nezajímavější. Troufnu si tvrdit, že tato case osloví opravdu každého.

Reklama
Reklama

A z exteriéru nám zbývá už jen zadní část. Zde to asi na první pohled vypadá dost standardně, tedy bereme-li v potaz velikost case – žádný drobek to není. Ve spodní části najdeme samozřejmě pozici na zdroj, který se ale nemontuje zrovna standardně. Je zde totiž připravena speciální prodluží a celá pozice je zadělána perforovaným plechem, takže zdroj se montuje až přímo v interiéru tak, aby nenarušil design skříně svým specifickým zbarvením. Navíc zde ještě vzniká prostor pro lepší cirkulaci vzduchu.

Hned na zdrojem jsou pak pozice pro přídavné karty, kterých je zde celkem 8, jelikož se jedná o full-tower. Záslepky jsou navíc perforované, stejně tak jako prostor vedle těchto pozic. Je vidět, že výrobce chce umožnit maximální tok vzduchu skrz case.

Svoje místo zde samozřejmě má i otvor pro I/Oshield základní desky, vedle kterého se tradičně pyšní i pozice pro zadní ventilátor. Od výrobce je zde rovnou osazen 140mm tichý ventilátor, stejného typu, jako byl vepředu. Pozice ale umožňuje instalaci i menšího, tedy 120mm ventilátoru, či výměníků vodního chlazení.

Nahoře ještě zbývá nepatrně místa, nicméně zde je nechám prostor pro instalaci horního výměníků.

Tak trochu jsem v nadpisu ale nakousl specialitu této case. Pokud totiž sundáme bočnice a odšroubujeme osm šroubů, je možné odejmout z case celý montážní tray. Výrobce toto označuje za možnost využít část case jako bench-table, nicméně já osobně to za úplný bench nepovažuji, jelikož z deskou nevyndáte zdroj. U starých skříní navíc podobný systém již dávno fungoval a s oblibou jej stále využívá např. LianLi. Při vyjmutí panelu navíc vzniká poměrně zásadní problém s kabeláží, která je při snaze trochu v case uklidit, dokonale propletená tisíci otvory. A výsledek? Pochybuji, že toto někdo jako bench table použije.

Rozhodně jde ale o zajímavou, který minimálně ulehčí montáž základní desky do case, například v okamžiku, kdy už je osazeno vodní chlazení, apod.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning