PCTuning Článek

Be quiet! DarkBase Pro 900 – zrození dokonalosti

Jan Štěpánek
Jan Štěpánek
3. 8. 2016 03:00 41 Sdílej:

Seznam kapitol

1. DarkBase 2. Elegantní křivky 3. Horní panel 4. Bočnice a spodní panel
5. Je libo bench? 6. Interiér 7. Testy a airflow 8. Resumé

Společnost be quiet! vypustila do světa novou vlajkovou loď mezi svými skříněmi a nutno přiznat, že velmi zajímavou. Máte možnost nahlédnout v exkluzivním testu na nejvyšší model Pro 900 s extra prosklenou bočnicí. To ale na této skříní, nebo spíše stavebnic není rozhodně není to nezajímavější. Troufnu si tvrdit, že tato case osloví opravdu každého.

Reklama
Reklama

Tak trochu záměrně jsem přeskočil ovládací prvky, které jsem již zmiňoval. To z důvodu, že jsou na rozmezí a zařadím je až teď, společně s horním panelem. Celé ovládací sestavě dominuje středové tlačítko POWER, které je opravdu rozměrné. Skrývá mikrospínač, takže stisk je velmi jemný, ale jistý. Tlačítko je kombinované s LED, takže je v zapnutém stavu velmi dobře viditelné i ve tmě. Hned vedle se pak nachází menší kulatý RESET, kterému sekunduje také indikace aktivity disku. Nesmí chybět ani několik portů.

Celkem zde najdeme čtyři konektory USB, dva jsou ve standardu 2.0 a dva novější 3.0. Tentokrát nejsou odlišené barevně – všechna USB jsou černá, poznáte je tedy jen podle kontaktů a popisku pod nimi. A celou sestavu samozřejmě doplňuje dvojice portů HD audio.

Hned za ovládacím panelem je pak specialita tohoto modelu, tedy verze PRO – již zmiňovaná Qi nabíječka.

Kdo tedy vlastní nějaké zařízení s možností nabíjení přes tuto technologii, bude asi jásat. Integrace do počítačové skříně je skvělým nápadem, otázkou je pak samozřejmě umístění skříně. Nabíječka vypadá poměrně nenápadně a celkový dojem z case nijak nenarušuje.

V zadní části horního panelu je pak ještě několik žeber, které slouží k odvodu ohřátého vzduchu. Horní panel totiž ukrývá několik pozic pro ventilátory, případně také výměník vodního chlazení. A jelikož řada uživatelů perforaci horního panelu z důvodu nebezpečí vylití tekutin dovnitř, zde výrobce nechal pouze drobné žebrování. Největší podíl na odvodu vzduchu mají především boční otvory kryté perforovaným plechem.

Case je celkově dokonale uzpůsobena pro instalaci vodního chlazení. Podpora různě velkých výměníků je zde takřka všude. Můžete jej instalovat tedy nejenom nahoru, ale také dopředu, či dolů. Nahoru a dopředu se navíc vejde dokonce velikost 420, což už je úctyhodné. V extrémním případě lze najednou nainstalovat až čtyři výměníky.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning