Call of Duty: Advanced Warfare – konečně Next-Gen!
PCTuning Článek

Call of Duty: Advanced Warfare – konečně Next-Gen!

Pavel Urbánek

Pavel Urbánek

10. 11. 2014 04:00 54

Seznam kapitol

1. Návrat věhlasné značky? 2. Příběh 3. Prostředí hry, atmosféra a násilí 4. Vozidla v CoD? V kampani ano! 5. Exoskelet a zbraně
6. Hratelnost a obtížnost 7. Bugy, aneb co vas bude ubíjet více než vaši nepřátelé 8. Grafika 9. Multiplayer a závěr

U nového dílu ságy Call of Duty nás tvůrci lákali na konečně nový grafický engine, poutavý příběh s Kevinem Spaceym a také na futuristické exoskelety, které vám propůjčí nadlidské schopností. V recenzi si povíme, jaké novinky na vás čekají, do jaké míry jde o pokrok oproti předchozím dílům, co zůstalo při starém i co se vysloveně nepovedlo.

Reklama
Reklama

Multiplayer

Možná si říkáte, že jsem zapomněl na mutiplayer, který je naprosto klíčovou součástí většiny CoD her. Nezapomněl, ale v době testování hra hlásila, že služba (multiplayer) není dostupná. Jednou pozdě večer se to rozjelo, ale další den nastala stejná situace – service not available. Během té krátké chvíle, co jsem měl možnost si mulťák zahrát, jsem sledoval především stránku hratelnosti, skillu, křivky učení atd. Zdá se, že díky speciálním vlastnostem obleků, jako jsou například vysoké výskoky nebo další rychlé pohyby, získává hra na rychlosti a není to tak taková kempírna jako dříve.

Vaši postavu v multiplayeru můžete plně customizovat, narozdíl od předchozího dílu máte až 13 bodů, které můžete přeměnit na vybavení a schopnosti. Zjistit, jak jsou jednotlivé kombinace vyvážené, bude chtít mnoho hodin hraní proti konzistentnímu nepříteli, ideálně pak v rámci nějakých soutěží. Právě zde se opravdu ukáže, jak je hra dobře vybalancovaná a jak moc je o skillu. Prvotní dojem je nicméně dobrý – máme zde potenciálního nástupce předchozích oblíbených titulů jako je CoD 2 a 4. Každopádně čas ukáže, jak eSport scéna přijme nový titul. Není to totiž jen v samotné hratelnosti, ale i v podpoře herních módů a dedikovaných serverů.

Co mě v multiplayeru lehce vadilo (ale možná je to jen nezvyk), je speciální skluz do boku. Při dvojkliku na A nebo D (případně na to, co máte nastavené pro pohyb do stran) se aktivuje prudký pohyb na zvolenou stranu. Je to zajímavá schopnost, nicméně často jej uděláte nechtěně, když ji nepotřebujete.

Hodnocení

Do nového titulu Call of Duty Advanced Warfare mnoho fanoušků vkládalo naděje. Naděje na obnovení velké značky a návrat ke kořenům – legendárním CoD 2 a MW1. Vysoká očekávání jde však jen velmi těžko splnit. K tomu všemu jsme byli nalákáni na herce Kevina Spaceyho, který měl hrát v novém CoD ústřední roli. A jak to dopadlo?

Call of Duty: Advanced Warfare – konečně Next-Gen!

Z hlediska příběhu je to bída. I když jsou vám nabídnuty vysoce detailní intra jednotlivých misí, navíc ve většině případů s Kevinem Spaceym, tak nízká úroveň dialogů a předvídatelný příběh působí jako těžce nepovedený Hollywoodský thriller. Když k tomu započtete lagující video při těchto scénkách vedoucí k desynchronizaci zvuku, tak si to prostě moc neužijete. Proti tomu jdou velmi pěkně zpracované lokace na originálních místech. Jak už jsme z CoD zvyklí, tak jsou sice poměrně lineární, ale o to více akční.

Call of Duty: Advanced Warfare – konečně Next-Gen!

Kapitolou sama pro sebe je nová grafika. Jelikož se hra dočkala nového enginu, tak se i grafika se posunula na úroveň „Next-Gen“ standardů. S tím samozřejmě stouply i nároky. Při vysokých nastaveních hra může zamrzat nebo padat. Pro ty se slabším hardware jsou zde i nízké detaily, které přidají zhruba 50 % fps. Co je ve hře zpracováno velmi dobře, jsou pak modely postav. Na exoskeletu je vidět každý šroubek a celý mechanismus působí realisticky.

Call of Duty: Advanced Warfare – konečně Next-Gen!

Z hlediska hratelnosti přináší hra několik novinek, především pak exoskelety různých charakteristik, s nimiž jsou spojeny i další zajímavé schopnosti. Budete tak najednou moci skákat přes velké překážky nebo se přitáhnout na střechu pomocí vystřelovacího háku. K tomu všemu můžete i řadu vozidel, které budete moci během hry vyzkoušet.

Call of Duty: Advanced Warfare – konečně Next-Gen!

Sečteno a podtrženo, Advanced Warfare představuje v mnoha oblastech pokrok oproti předchozím titulům, ale i oproti konkurenci. Bohužel zdaleka ne všude, a někde se zdá, že došlo i k posunu zpět. Nové CoD tedy nelze jednoznačně doporučit nebo nedoporučit – fanouškové série nejspíše neduhy přehlédnou, zatímco hateři budou mít deset důvodů k tomu, proč CoD nehrát.

Call of Duty: Advanced Warfare – konečně Next-Gen!

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning